Прочитано 3397


Нормативно-правова база

 

 

     Законом України № 1234-VII від 06.05.2014 внесені зміни до Закону України  «Про здійснення державних закупівель»

   Цей Закон встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

    Законом скасовуються такі процедури закупівлі, як електронний реверсивний аукціон та закупівля в одного учасника і запроваджується нова переговорна процедура закупівлі. Також згідно із Законом у кваліфікаційних вимогах до учасників державних закупівель відсутня вимога про наявність у них власних виробничих потужностей та/або центрів обслуговування на території України.

    Крім того, розширено перелік підстав, якими замовник може апелювати для відмови учаснику в участі у процедурі закупівлі, зокрема якщо учасник попередньої кваліфікації зареєстрований в офшорних зонах.

   Законом введена норма, відповідно до якої у разі закупівлі робіт або послуг у звіті про результати проведення процедури закупівлі обов’язково зазначаються повне найменування та місцезнаходження кожного юридичного суб’єкта господарювання, якого учасник, з яким укладено договір про закупівлю, буде залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20% вартості договору про закупівлю, якщо про це зазначено в договорі про закупівлю