Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

 В державному бюджеті України передбачені кошти за програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 07лютого 2018 № 104 «Про внесення змін до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства».
Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 березня 2018 року №151 затверджено нормативи, у межах яких проводиться компенсація у виноградарстві, садівництві і хмелярстві, форми звітності та перелік обладнання, механізмів і техніки.
Крім того,
 наказом затверджено форму заявки, яку суб’єкт господарювання, що претендує на отримання компенсації, в першу чергу подає до Міністерства аграрної політики та продовольства України в електронному чи паперовому вигляді. На підставі заяви комісія Мінагрополітики приймає рішення щодо включення суб’єкта господарювання до переліку претендентів на державну підтримку, після чого суб’єкт господарювання отримує право надати районній комісії пакет документів.
Перелік претендентів розміщується протягом 10 робочих днів на офіційному веб-сайті Міністерства після надання заяви.
З порядком надання державної підтримки можна ознайомитись за посиланням: http://minagro.gov.ua/uk/support_apk?tid_hierachy=1396
З зазначеним вище наказом можна ознайомитись за посиланням: http://minagro.gov.ua/uk/support_apk?nid=25400
 
  Наказ №131 Міністерства агрорної політики та продовольства України
Формат: JPG | Добавлен: 23/08/2020 17:03:23
492Kb Скачать скачать
  Повідомлення про прийом заяв для включення до переліків претидентів на отримання державну підтримку
Формат: JPG | Добавлен: 23/08/2020 17:03:23
497Kb Скачать скачать
Амброзія полинолиста – небезпечний для людини та довкілля бур’ян
По зовнішньому вигляду нагадує полин звичайний. Стебло прямостояче, розгалужене, опушене короткими волосками. Висота стебла й розміри надземних органів сильно варіюють. При густому травостої, на сухих схилах і бідних ґрунтах рослини ледь досягають 10-15 см; на родючих ґрунтах, за достатнього зволоження, і рідкого травостою, окремі рослини досягають 2-2,5 м висоти.
Сходи з’являються наприкінці березня – в травні, цвіте з середини липня до жовтня, плодоносить у вересні – листопаді.
Амброзія полинолиста розмножується лише насінням, яке утворюється у великій кількості. Невеликі рослини продукують 50-300 насінин, добре розвинені рослини можуть давати по 30-40 тис. насінин, а окремі екземпляри до 80-100 тис. насінин.
Від материнської рослини насіння може переноситися на значні відстані з водними потоками (талими водами навесні, по струмках, ярах, річках). Розповсюдженню бур’яну сприяють: вітер, транспорт (колеса автомашин, тракторів і інших транспортних засобів), взуття людей, до якого насіння прилипає разом із ґрунтом.
Амброзія полинолиста засмічує всі польові культури, особливо просапні та зернові, а також городи, сади, луки, пасовища. Часто зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок і ставків.
Шкодочинність A. artemisiifolia в районах масового поширення винятково велика. Вона складається зі зниження врожайності сільськогосподарських культур, засмічення їх врожаю, погіршення якості кормів, зниження продуктивності пасовищ і негативного впливу на здоров’я людей.
Розвиваючи потужну надземну масу й кореневу систему, амброзія сильно пригнічує культурні рослини та споживає з ґрунту дуже велику кількість поживних речовин. При сильному засміченні посівів амброзією полинолистою врожайність культур різко знижується. Під час збирання врожаю засмічених посівів пізньостиглих культур (соняшник, коноплі, люцерна, насінники овочевих) у нього потрапляє насіння амброзії, відокремити яке досить важко. В таких випадках необхідні додаткові витрати на очищення насіннєвого матеріалу. При засміченні посівів багаторічних трав (конюшини, люцерни й ін.) і однорічних трав на зелений корм, а також луків і пасовищ якість корму, що заготовлюється, знижується.
Амброзію полинолисту з повним правом можна назвати екологічно небезпечним бур’яном. Адже пилок амброзії викликає у людей захворювання - амброзійний поліноз або «сінну пропасницю». У період цвітіння амброзії від цього захворювання страждає величезна кількість населення. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являється нежить і сльозотеча, чхання, підвищення температури, розвивається астма.
 

 

Заходи боротьби.

Для своєчасного виявлення вогнищ бур’яну проводити обстеження земельних угідь:
·         узбіч та схилів основних автомобільних і залізничних магістралей, територій станцій по яких перевозиться сільськогосподарська продукція;
·         пунктів ввезення, приймання, зберігання та використання засміченого матеріалу, а також прилеглих до них територій (в радіусі 3 км);
·         сільськогосподарських угідь.
Вирішальне значення для очищення полів від амброзії полинолистої мають агротехнічні методи боротьби: правильне чергування культур у сівозміні, обробка ґрунту, догляд за посівами, спрямований на зниження запасів насіння бур’яну в ґрунті й запобігання повторного засмічення як ґрунту, так і врожаю сільськогосподарських культур. На землях дуже засмічених амброзією, кращим заходом по очищенню ґрунту від запасів насіння є використання чистого пару, де, за правильного обробітку, засміченість бур’яном знижується на 70-80 %.
На невеликих площах та присадибних ділянках амброзію потрібно прополювати і скошувати. Правда, після скошування вона інтенсивно відростає, тому процедуру проводять не менше 3-4 разів за літо.
А на великих площах слід застосовувати гербіциди. Хімічний метод боротьби з амброзією є найбільш дієвим.
 

    

  Пам'ятка про порядок реєстрації та розміщення пасіки і проведення заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків сільгоспгугід пестицидами
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:23
194Kb Скачать скачать

  На території Арбузинського району діє 193 сільськогосподарських підприємства в тому числі 171 фермерське господарство, 12 господарських товариств, 7 приватних підприємств, 1 державні підприємства та 2 виробничий кооператив.  Сільськогосподарською діяльністю  займаються 1322 одноосібних господарства.

Природно-кліматичні умови та значні площі сільськогосподарських угідь сприятливо впливають на розвиток галузі рослинництва.

В структурі сільськогосподарських угідь (85 тис. га) на ріллю припадає 91 % площі (78 тис. га). Забезпеченість сільгоспугіддями населення району складає в розрахунку на одного мешканця Арбузинщини 4,10 га сільгоспугідь (область 3,2 га), з яких - 3,73 га рілля.

В 2015 року посівні площі сільськогосподарських культур складають:

Озима пшениця – 21,7 тис. га;

Озимий ячмінь – 6,4 тис. га;

Ярий ячмінь – 2,6 тис. га;

Кукурудза – 15 тис. га

Соняшник – 18,8 тис. га;

Соя – 2,6 тис. га;

  Посіви озимих – стан, очікування, план дій
Формат: DOC | Добавлен: 23/08/2020 17:03:35
54Kb Скачать скачать

     Арбузинщина має суттєвий потенціал для розвитку рослинництва, що зумовлено природно-кліматичними умовами та значними площами сільськогосподарських угідь - 85,7 тис. га,  у структурі яких 91 % (78 тис. га) припадає на ріллю. Забезпеченість сільгоспугіддями населення району складає в розрахунку на одного мешканця Арбузинщини 4,10 га сільгоспугідь, з яких 3,73 рілля.