Головна | Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців | Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення |
Електронні сервіси та послуги, що надаються органами ДФС
«Обережно, шахраї!»
Відділ власної безпеки Головного управління ДФС у Миколаївській області звертає увагу на те, що протягом 2015 року на території області діють шахраї, які представляючись керівниками Державних податкових інспекцій Державної фіскальної служби у Миколаївській області вимагають грошові кошти у суб'єктів господарювання або провокують на інші незаконні дії.
У зв'язку з чим, закликаємо керівників суб'єктів господарювання бути пильними та не піддаватися на провокації лжепрацівників ДФС у Миколаївській області, а у разі надходження подібних дзвінків, повідомляти за номером 102 - УМВС та 47-21-28 - ВВБ ГУ ДФС у Миколаївській області та звертаємо увагу на те, що Державна фіскальна служба при здійсненні повноважень дотримується вимог чинного законодавства України та працює виключно в правовому полі».
Мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв Формат: DOC | Добавлен: 23/08/2020 17:03:38 |
374Kb скачать |
СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОГО АДМІНІСТРУВАННЯ ПДВ
На головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua) функціонує банер "Електронне адміністрування ПДВ", в якому розміщено актуальні питання-відповіді, перелік електронних сервісів та форматів для отримання інформації з системи електронного адміністрування ПДВ, роз`яснення щодо особливостей реєстрації податкових накладних та складання податкової звітності, тощо.
Окрім того нагадуємо, що у ДФС функціонує Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс.
ЗАХОДИ ЩОДО БОРОТЬБИ ТА ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ
За фактами вчинення посадовими особами ДФС злочинів у сфері службової діяльності правоохоронними органами у І півріччі 2015 року розпочато 350 кримінальних проваджень, з яких 302 – за матеріалами підрозділів Головного управління власної безпеки ДФС.
До суду направлено 22 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень посадовими особами фіскальної служби (з них 17 – за матеріалами підрозділів власної безпеки). За результатами розгляду зазначених протоколів у судах за порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» до адміністративної відповідальності притягнуто 16 осіб (з них за матеріалами підрозділів власної безпеки – 15).
Для з’ясування причин і обставин вчинення посадовими особами можливих корупційних та інших правопорушень у сфері службової діяльності, підрозділами власної безпеки проведено майже 2,4 тис. службових розслідувань і перевірок, за результатами яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 397 посадових осіб, з посад звільнено 142 працівники.
Водночас підрозділами власної безпеки органів ДФС перевірено 148 повідомлень про можливі неправомірні дії посадових осіб, що надійшли на антикорупційний сервіс «Пульс», з них підтвердилось – 21. За результатами перевірок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 посадову особу, 12 особам винесено офіційні застереження про неприпустимість дій, які можуть призвести до порушень антикорупційного законодавства, та розпочато 2 кримінальних провадження.
Перевірено понад 860 скарг і звернень фізичних та юридичних осіб щодо можливих неправомірних дій, вчинених співробітниками органів ДФС, з них 236 підтвердилися.
У рамках попереджувально-профілактичної роботи посадовим особам ДФС винесено 480 офіційних застережень про неприпустимість дій або бездіяльності, які можуть призвести до корупційних та інших правопорушень.
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДХОДЖЕННЬ ЄДИНОГО ПОДАТКУ
Протягом січня - червня 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету понад 4,5 млрд. грн. єдиного податку. З них майже 370 млн. грн. сплачено у червні.
У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці протягом 6 місяців поточного року спрямували до бюджету 3 089,5 млн. грн. зазначеного податку. Це на 837,7 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у червні – 237,4 млн. грн. Надходження єдиного податку у червні також перевищили минулорічний показник на 19,7 млн. грн.
У свою чергу юридичні особи – «спрощенці» з початку року спрямували до держбюджету 1 422 млн. грн. єдиного податку, з яких 131,8 млн. грн. сплачено у червні.
Серед них платниками третьої групи у січні – червні поточного року сплачено 1 019,3 млн. грн. єдиного податку, з яких у червні – 61,7 млн. грн.
Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними протягом 6 місяців поточного року сплачено до державного бюджету 402,7 млн. грн. єдиного податку. Червневі надходження складають 70,1 млн. грн.
БОРОТЬБА З ПОДАТКОВИМИ ПРАВОПОРУШЕННЯМИ
15 липня в мм. Києві та Миколаєві співробітники податкової міліції у рамках розслідування кримінальної провадження викрили та припинили діяльність «конвертаційного центру».
Даний «конвертаційний центр» надавав послуги з незаконного формування валових витрат низці підприємств, а також сприяв ухиленню від сплати податку на прибуток в особливо великих розмірах.
Схема дії даного «конвертаційного центру» полягала в наступному. У мм. Києві, Одесі та Миколаєві були зареєстровані 13 підприємств з ознаками фіктивності. Дані фірми працювали на ринку купівлі - продажу зернових культур. Вони не були платниками податку на додану вартість або відображали в податкових деклараціях з ПДВ операції, що звільняють від оподаткування на підставі ст. 197.21 Податкового кодексу України.
Ці підприємства перераховували безготівкові кошти низці компаній за нібито поставки партій зернових культур. У подальшому ці кошти перераховувалися на рахунки фіктивних підприємств, з яких знімалися у готівковій формі. Фактично ж купівля-продаж зернової продукції не здійснювалась, проводилось тільки їх документальне оформлення. Переведені в готівку грошові кошти передавалися «клієнтам» за винятком визначеного відсотка.
Таким чином користувачам зазначеної схеми надавалася можливість незаконно формувати валові витрати підприємств, що в свою чергу призводило до мінімізації та ухилення від сплати податку на прибуток.
Всього за 2014-2015 рр. за вказаною схемою було проведено майже 500 мільйонів гривень. Втрати бюджету з податку на прибуток підприємств складають понад 70 мільйонів гривень.
Співробітниками ДФС накладено арешт на 12 рахунків фіктивних фірм, а також встановлені організатори та бухгалтер «конвертаційного центру». Крім того, було проведено два обшуки в м. Києві та три - в м. Миколаєві у результаті яких було виявлено та вилучено 55 печаток транзитних та фіктивних фірм, 650 тисяч гривень, 86 чекових книжок, майже 50 банківських карт, первинна бухгалтерська документація транзитних і фіктивних фірм та комп'ютерна техніка.
Наразі проводяться заходи, спрямовані на встановлення організаторів зазначеної протиправної схеми.
Для якісного обслуговування платників податків та забезпечення умов для швидкого та комфортного процесу адміністрування податків на офіційному веб-порталі ДФС України запроваджено 14 сервісів, якими сьогодні користуються більшість платників податків. Одним з них є загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (далі «ЗІР»).
Робота «ЗІР» направлена на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією. Інформаційне наповнення «ЗІР» здійснюється на підставі функціональних повноважень ДФС, з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру (щорічно понад 1 млн. звернень) та з метою мінімалізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.
У розділі «Запитання – відповіді з Бази знань» реалізована можливість самостійного пошуку інформації, шляхом ознайомлення з редакціями відповідей на запитання, з якими звертаються клієнти до Контакт-центру по телефону, електронній пошті та письмово.
Розділ «Нормативні та інформаційні документи» містить нормативні та інформаційні документи з питань оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та електронного цифрового підпису, інших питань законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС, а також іншу інформацію стосовно роботи органів ДФС.
Розділ «Письмові консультації» наповнюється витягами з письмових консультацій, підготовлених ІДД ДФС на типові звернення суб’єктів господарювання та громадян.
Розділ «Коментарі та пропозиції» надає можливість працівникам органів фіскальної служби здійснювати зворотній зв’язок з модератором «ЗІР» шляхом залишення коментарів-пропозицій до запитань – відповідей з Бази знань, з метою прийняття участі у формуванні та вдосконаленні автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. У подальшому таку можливість з використанням електронного цифрового підпису матимуть і зовнішні користувачі.
Сервіс забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності, в тому числі з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, розміщених в Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використання Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів, а в перспективі запровадження інтерактивних посилань на взаємопов’язані документи.
Новації у Податковому Кодексі України щодо застосування РРО.
Відповідно до п. 296.10 ПКУ платникам єдиного податку ІІ і ІІІ (фізичним особам - підприємцям) груп потрібно застосовувати РРО. Зазначене не стосується тих платників ІІ і ІІІ груп, які займаються діяльністю на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.
Застосування РРО платниками ІІ і ІІІ груп розпочинається:
– для платників єдиного податку ІІІ групи – з 01 липня 2015 р.;
– для платників єдиного податку ІІ групи – з 01 січня 2016 р. (абз. 13 і 14 п. 110 р. І Закону № 71).
Платники єдиного податку І групи РРО не застосовують.
Водночас згідно з п. 28 підрозд. 10 р. ХХ " Перехідні положення" ПКУ платники єдиного податку ІІ і ІІІ (фізичні особи - підприємці) груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
***
Головне управління ДФС у Миколаївській області повідомляє про те, що 10 квітня 2015 року в м. Миколаєві відбудеться семінар для платників податків та представників громадськості на тему: «Від ПДВ до ЄСВ – всі зміни податкового законодавства».
У ПРОГРАМА СЕМІНАРУ:
-ПОДАТКОВІ ПЕРЕВІРКИ ТА ПОДАТКОВИЙ КОМПРОМІС у 2015 році
-ЄДИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК
-ЄДИНИЙ ПОДАТОКУ у 2015 році
-ПОДАТОК НА НЕРУХОМЕ МАЙНО ЮРИДИЧНИХ ОСІБ
-ЕЛЕКТРОННЕ АДМІНІСТРУВАННЯ ПДВ – панацея чи грабіж?
-ПОДАТОК НА ПРИБУТОК – «Чи є різниця в податкових різницях»
Місце проведення: м. Миколаїв, вул. Парижсьrої Комуни, 3-А, Миколаївський державний аграрний університет, новий корпус економічного факультету, аудитория 301.
Реєстрація здійснюється за телефонами:
+380 44 568 57 95
+38 044 482 28 58
+38 066 904 01 34 - Анна Деревянко.
Більш детальну інформацію про семінар можна отримати за посиланням: http://rnba.com.ua/2015/04/seminar-nalogovaya-reforma-uspex-ili-proval-g-nikolaev/.
Увага шахраї !!!
Головне управління ДФС у Миколаївській області доносить до відома представників громадськості та бізнесу інформацію про активізацію на території Миколаївської області шахраїв, які діють під виглядом працівників фіскальної служби. Шахраї телефонують суб’єктам господарювання і вимагають перерахувати кошти ніби то на потреби працівників служби, або за не проведення перевірки фінансової діяльності підприємства та на інші цілі.
Для запобігання діяльності шахраїв просимо, у випадку отримання таких дзвінків, або інших протиправних дій, терміново звертатися до відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Миколаївській області за адресою: вул. Чкалова, 20 або за тел. ГУ ДФС у Миколаївській області (0512) 50-18-41, 37-06-10.
Оновлений зразок заявки від платників податків на участь у Всеукраїнському рейтингу “Сумлінні платники податків-2014” Формат: DOC | Добавлен: 23/08/2020 17:03:35 |
37Kb скачать |
Боротьба з податковими правопорушеннями
У січні – лютому поточного року в провадженні слідчих фінансових розслідувань Державної фіскальної служби перебувало 3 417 кримінальних проваджень, з яких 1 743 – про тяжкі та особливо тяжкі злочини.
Безпосередньо у поточному році розпочато 1 420 проваджень. У свою чергу, протягом зазначеного періоду 503 провадження закінчено, 208 – направлено до суду.
У направлених до суду кримінальних провадженнях порушниками податкового законодавства держбюджету завдано збитків у сумі 265 млн. грн. Слідчими фінансових розслідувань ДФС забезпечено відшкодування 63 відс. від зазначеної суми, а саме – 194,4 млн. грн.
У зв`язку зі сплатою податків, зборів (обов`язкових платежів), а також відшкодуванням шкоди, завданої державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня) у січні – лютому 2015 року на підставі ч. 4 ст. ст. 212 і 212-1 ККУ до суду направлено 49 кримінальних проваджень. Сума відшкодованих по ним збитків складає 156,5 млн. грн.
У закінчених провадженнях арештовано коштів та майна в розмірі 119,6 млн. грн.
Забезпечення надходження ЄСВ
Протягом січня – лютого 2015 року фіскальні органи забезпечили надходження єдиного внеску на загальну суму 25,8 млрд. гривень.
Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”.
Відповідно до прийнятих змін, з початку поточного року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного внеску (середньозважена ставка – 41%), застосовуються з коефіцієнтом 0,4 (середньозважена ставка – 16,4%) при виконанні платником одночасно таких умов:
1) загальна база нарахування єдиного соціального внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами, в 2,5 раза або більше перевищує загальну середньомісячну базу нарахування єдиного соціального внеску платника за 2014 рік;
(якщо загальна база нарахування єдиного соціального внеску не перевищує в 2,5 рази середньомісячну базу нарахування єдиного соціального внеску платника за 2014 рік, то платник замість коефіцієнту 0,4 застосовує розрахунковий коефіцієнт, що розраховується шляхом ділення загальної середньомісячної бази нарахування єдиного соціального внеску платника за 2014 рік на загальну базу нарахування єдиного соціального внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода, за цивільно - правовими договорами (але в будь-якому випадку коефіцієнт не може бути менше 0,4);
2) середня заробітна плата по підприємству збільшилася мінімум на 30 % у порівнянні з середньою заробітною платою за 2014 рік;
3) середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта складе не менше ніж 700 гривень;
4) середня заробітна плата по підприємству складе не менше трьох мінімальних заробітних плат (у 2015 році – 3 654 грн.).
Детальніше зі змінами у справлянні єдиного внеску можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України.
Забезпечення надходжень ЄСВ
За січень – грудень 2014 року ДФС України забезпечено надходження єдиного внеску на загальну суму 179,6 млрд. грн., що на 2,3 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Військовий збір
З початку впровадження військового збору платники податків сплатили до бюджету понад 2,5 млрд. грн. Зокрема, у грудні минулого року для потреб армії до зведеного бюджету надійшло 649,4 млн. грн. збору.
Нагадуємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” продовжено справляння військового збору до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України
Військовий збір було запроваджено з 3 серпня 2014 року, ставка якого складає 1,5 відс. від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.
Яку функцію виконують створені електронні сервіси?
Відповідь: Електронні сервіси Державної фіскальної служби визначені як напрям діяльності відомства, який передбачає за рахунок використання сучасних інформаційних технологій можливість задовольнити запити платників з найвіддаленіших куточків України.
Наявність електронних сервісів – це реформування формату відносин з платниками, завдяки якому скорочується час на оформлення та подання звітності до органів фіскальної служби, підвищується оперативність надання та якість звітності, знижуються корупційні ризики завдяки уникненню безпосереднього спілкування з працівниками контролюючих органів.
Які можливості має платник податків користуючись даним сервісом?
Відповідь: «Електронний кабінет платника податків» - це персональне автоматизоване робоче місце платника податків, доступ до роботи в якому здійснюється з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету, з використанням електронного цифрового підпису такого платника.
«Електронний кабінет платника податків» надає суб’єктам господарювання можливість працювати з органами фіскальної служби дистанційно у режимі реального часу, а саме:
- подавати декларації з використанням електронного цифрового підпису і переглядати подану або сформовану податкову звітність;
- отримувати нагадування щодо строків подання звітності та сплати податків;
- отримувати інформацію щодо особистих реєстраційних даних (податковий номер платника податків, назва платника податків, основний вид діяльності; ПІБ бухгалтера та директора тощо);
- подавати заяви та отримувати в електронному вигляді довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами фіскальної служби;
- вести в електронному вигляді Книги обліку доходів та витрат;
- переглядати інформацію щодо стану своїх розрахунків з бюджетом, зокрема, про заборгованість зі сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Як налаштувати роботу сервісу «Електронний кабінет платника податків»?
Відповідь: З метою налаштування роботи сервісу «Електронний кабінет платника податків» необхідно зробити наступні кроки:
перший крок – отримати електронні цифрові підписи, які видаються Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС;
другий крок − підключитись до мережі Інтернет та зайти до «Електронного кабінету платника податків» по гіперпосиланню «Електронний кабінет платника податків» на веб-сайті Державної фіскальної служби України;
третій крок − авторизуватись в «Електронному кабінеті платника податків» за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу.
Якими сервісами надає можливість користуватися «Електронний кабінет платника податків» ?
Відповідь: «Електронний кабінет платника податків» надає можливість користуватися такими сервісами як: «Звітність», «Розрахунки з бюджетом», «Податковий календар», «Облікові дані», «Звірення розрахунків з бюджетом», «Книга обліку доходів і витрат».
Сервіс «Звітність» забезпечує користувачу можливість:
- створити пакет податкової звітності (декларації з додатками) або імпортувати таку звітність з бухгалтерських програм;
- самостійно перевірити створену звітність на наявність арифметичних помилок;
- вибрати орган ДФС, до якого має бути подана звітність;
- подати звітність в режимі реального часу з отриманням квитанції про її прийняття або неприйняття;
- переглянути подану звітність (незалежно від способу її подання) тощо.
Сервіс «Розрахунки з бюджетом» забезпечує користувачу доступ до інформації про стан його розрахунків із бюджетом. У зазначеному сервісі користувач, який перебуває на обліку в декількох ДПІ (за основним і неосновним місцями обліку), може вибрати ту ДПІ, яка його цікавить, зазначити бюджет, платіж і переглянути інформацію щодо розрахунків із вибраного платежу.
Сервіс «Податковий календар» нагадує користувачу про терміни подання звітності та сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).
Сервіс «Облікові дані платника» інформує користувача щодо його облікових даних за даними ДФС.
Сервіс «Звірення розрахунків з бюджетом» надає можливість платнику звірити розрахунки з бюджетом безпосередньо зі свого робочого місця, не витрачаючи час на відвідування органу ДФС.
Сервіс «Книга обліку доходів і витрат» забезпечує для фізичних осіб-підприємців (крім платників єдиного податку) та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, можливість ведення Книг обліку доходів і витрат в електронному вигляді.
16.01.2015 - Прес-служба Державної фіскальної служби України
З 17 січня поточного року набуває чинності Закон України від 25.12.14 № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу», який Верховна Рада України ухвалила 25 грудня 2014 року.
Відтепер бізнес матиме законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.
«Цей закон виник у відповідь на запит бізнесу, який хоче перегорнути сторінку і почати працювати прозоро. Податковий компроміс – це не зобов’язання, а право бізнесу. Враховуючи підписання Угоди про асоціацію з ЄС і ті можливості, які вона відкриває для українського бізнесу, я переконаний, що цим інструментом скористається багато компаній», - зазначив Голова ДФС України Ігор Білоус.
Відповідно до ухваленого закону, загальна тривалість процедури досягнення податкового компромісу – до 70 календарних днів з наступного дня після подання уточнюючого розрахунку. При цьому, загальний термін, протягом якого платник може прийняти рішення про застосування процедури податкового компромісу (подання уточнюючого розрахунку або заяви), складає 90 календарних днів з дня набрання чинності цим законом.
Протягом зазначеного періоду платники за бажанням можуть подати до органів Державної фіскальної служби України уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року, в яких визначити суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з ПДВ та/або заяву відповідно до Закону.
ДФС, у свою чергу, протягом 10 робочих днів приймає рішення про можливість проведення перевірки або відсутність такої необхідності для підтвердження визначеної суми.
При застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95 відс. такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.
Відповідно до закону, процедури податкового компромісу поширюється й на випадки, коли у платника податків розпочата документальна податкова перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки. У таких випадках платник податків за своїм рішенням може подати уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість.
Крім того, якщо відносно платника податків розпочата документальна податкова перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки, він також за власним бажанням може подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань.
Уточнені та перевірені операції у періодах під час застосування податкового компромісу у подальшому платники не змінюватимуть, а контролюючий орган не перевірятиме.
Завдяки такій добровільній акції декларування недоплачених податків бізнес отримає можливість відкрито працювати, проходити аудит та залучати фінансування для розвитку своєї підприємницької діяльності.
Законом також внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу і Кримінального процесуального кодексів та Кодексу адміністративного судочинства щодо звільнення платників податків від адміністративної та кримінальної відповідальності, а також встановлено можливість застосування процедури примирення сторін в рамках адміністративного судочинства при застосуванні податкового компромісу.
Новації в оподаткуванні
З 1 січня 2015 р., набрав чинності Закон України № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)», який передбачає скорочення податків з 22 до 9.
Зокрема, залишилися 7 загальнодержавних податків, до яких належать: податок на прибуток підприємств; податок на доходи фізичних осіб; податок на додану вартість; акцизний податок; екологічний податок; рентна плата; мито;
2 місцеві податки, до яких належать: податок на майно, єдиний податок,
До місцевих зборів належать: збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір.
Податок на прибуток підприємств
Змінено ставку податку на прибуток з 19 % на 18% .
Платниками податку на прибуток є всі суб’єкти господарювання крім платників єдиного податку , неприбуткових організацій та установ.
Об’єктом оподаткування податком на прибуток є розрахунок на основі фінансової звітності підприємств відповідно до національних положень стандартів бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
Податок на доходи фізичних осіб
Стосовно оподаткування податком на доходи фізичних осіб, то підвищується ставка податку для пасивних доходів - процентів, роялті й інвестиційних прибутків із 15 до 20%.
Реформа податкового законодавства збільшує ставку податку на доходи фізичних осіб. Так, громадяни сплачують щомісяця зі своєї офіційної зарплатні податок в розмірі 15% та 17% - якщо місячний дохід перевищує 12,8 тис. грн.
Пенсії, що перевищують 3654 гривні на місяць, обкладатимуть ПДФО за ставкою 15 % (податок збиратимуть із перевищення).
Дивіденди, виплачені суб'єктами підприємницької діяльності, які є платниками податку на прибуток оподатковуються за ставкою ПДФО в розмірі 5 %. Для суб'єктів підприємницької діяльності, які не є платниками податку на прибуток, - ставка 20 %".
Сервіси платникам
Платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахункає
Електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі. На такий рахунок платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні чи розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку. Це визначено п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженного Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок № 569).
Пунктом 13 Порядку № 569 передбачено, що платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.
Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надається ДФС України за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.
Конкурс дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини»
Арузинське відділення Южноукраїнської ОДПІ ГУ Міндоходів в Миколаївській області повідомляє про те, що з метою виховання культури сумлінного платника податків, зборів, платежів у школярів та ознайомлення їх з професією фахівця податкової та митної справи розпочинається конкурс дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини».
За інформаціє щодо умов проведення конкурсу звертатися за адресою:
«Податкова реформа 2015р. Основні зміни»
Головне управління ДФС у Миколаївській області доводить до Вашого відома інформацію про проведення семінару для платників податків, представників громадськості та фахівців підрозділів податкових інспекцій на тему: «Податкова реформа 2015р. Основні зміни».
Семінар відбудеться 04 лютого 2015 року в м. Миколаєві у приміщенні Миколаївського державного аграрного університету. Захід проводить Віце-Президент Міжнародної громадської організації "Рада незалежних бухгалтерів і аудиторів" Олена Макеєва.
Увага незаконні дії шахраїв!!!
Управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Миколаївській області звертає увагу на те, що протягом 2014 року на території області діють шахраї, які представляючись керівниками державних податкових інспекцій, вимагають гроші у суб’єктів господарювання або провокують на інші незаконні дії.
У разі надходження інформації щодо дзвінків від імені керівників державних податкових інспекцій або інших працівників Міністерства доходів і зборів України з будь-якими незаконними вимогами, зобов’язую одразу повідомляти на телефон за номером 102 - УМВС та 47-21-28 - УВБ ГУ Міндоходів у Миколаївській області.
*******************************
Державна фіскальна служба України приділяє особливу увагу взаємодії з громадськістю. У рамках співпраці із Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» та з метою інформування платників про зміни податкового законодавства повідомляємо, що 25 листопада 2014 року в м. Херсоні відбудеться регіональний семінар для платників податків Херсонської та Миколаївської областей.
Також для забезпечення інформування платників податків про Урядовий пакет - комплексний план змін у податковій системі України та його обговорення з представниками бізнесу і громадськості ДФС України забезпечить участь у семінарі свого фахівця. Тема семінару - «Податкові нововведення 2014-2015 років: як діяти підприємству?».
Що повинні знати громадяни при сплаті земельного податку
Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України від 25.10.2001 №2768-ІІІ (далі – Земельний кодекс), а справляння плати за землю - відповідно до положень Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) з урахуванням критеріїв, які визначені у розділі XIII «Плата за землю», яким встановлено ставки земельного податку окремо для кожної категорії земель, порядок його обчислення і сплати, пільги щодо оподаткування землі, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння плати за землю.
Так, відповідно до вимог ст. 206 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним. Справляння земельного податку громадянами регламентується ст. 269 – 271, ст. 281, п. 286.5 ст. 286, п. 287.1, 287.2 та п. 287.5 – 287.6 ст. 287 ПКУ.
Відповідно до ст. 269 ПКУ платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності (ст. 270 ПКУ).
Базою оподаткування земельним податком є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом (п. 271.1 ст. 271 ПКУ).
Ставки податку встановлено для кожної категорії земельної ділянки. Зокрема, земельні ділянки сільськогосподарських угідь оподатковуються відповідно до п. 272.1 ст. 272 ПКУ, ставки податку за один гектар яких встановлюються у відсотках від їх нормативної грошової оцінки у таких розмірах: для ріллі, сіножатей та пасовищ - 0,1 (п. 272.1.1); для багаторічних насаджень - 0,03 (п. 272.1.2).
За земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження), ставки податку встановлюються у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (ст. 274 ПКУ).
Слід зазначити, що за даними Головного управління Держземагенства у Миколаївській області станом на 01.01.2014 проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів по Миколаївській області становить 100 відсотків.
Згідно з п. 286.5 ст. 286 ПКУ нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному ст. 58 ПКУ.
Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п. 287.5 ст. 287 ПКУ).
Фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання, та якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання з плати за землю, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 ПКУ.
Що стосується звільнення громадян від сплати земельного податку, то пільги для фізичних осіб визначено ст. 281 ПКУ.
Фізична особа, яка належить до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, отримує таке право лише після оформлення права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до державного земельного кадастру.
Зокрема, згідно із ст. 125 Земельного кодексу право власності на земельну ділянку та постійного користування земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (ст.126 Земельного кодексу).
Відповідно до ст. 19 Закону України від 01 липня 2004 року №1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1952) державна реєстрація прав проводиться на підставі, зокрема, державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом; рішень судів, що набрали законної сили; інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.
Разом з цим, для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа повинна подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення, посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення «Інваліда війни», посвідчення «Учасник війни», посвідчення «Члена сім’ї загиблого» тощо).
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб: інваліди першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичні особи, визначені законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (п. 281. ст. 281) та відповідно до п. 281.2 ст. 281 ПКУ поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.
Контакт-центр ДФС надає відповіді на запитання платників
З початку 2014 року поточного року Контакт-центром Державної фіскальної служби України надано більше 780 тис. відповідей на запитання суб`єктів господарювання та громадян. З них лише у серпні - 93,7 тис. відповідей.
Переважну кількість відповідей, а саме близько 766 тис., було надано телефоном. Також відповіді надавались електронною поштою та факсом – майже 15 тис. відповідей, та за голосовим повідомленням – 33 відповіді. Найчастіше за консультаціями з питань податкового законодавства до контакт-центру ДФС звертались мешканці Донецької, Харківської та Дніпропетровської областей.
У серпні найчастіше суб`єкти господарювання та громадяни зверталися з питань сплати військового збору (21 тис. запитів), оподаткування податком на додану вартість (більше 16 тис. запитів), сплати податку на доходи фізичних осіб (11 тис. запитів).
Для уникнення множинного трактування, відповіді надаються з використанням Бази знань – автоматизованої бази уніфікованих відповідей на звернення суб`єктів господарювання та громадян. На даний час База знань налічує понад 14 тис. запитань-відповідей, які постійно оновлюються та підтримуються в актуальному стані.
Южноукраїнська ОДПІ нагадує платникам, що скористатися Базою знань можна на офіційному веб-порталі ДФС (http://zir.minrd.gov.ua), або звернутися до Контакт – центру за телефоном 0 – 800 – 501007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно) з 8:00 до 20:00 год. (крім суботи та неділі).
Підприємці не платять військового збору
Законом України від 31.07.2014 р. № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України» тимчасово до 1 січня 2015 року введено новий загальнодержавний збір – військовий збір. Його стягують за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб. А саме, з заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Збір також стягується у разі виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, а також з виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.
Однак доходи суб'єктів господарювання-фізичних осіб не є об'єктом оподаткування, тому вони не оподатковуються військовим збором.
Єдиний внесок не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету мобілізованим працівникам
На особливий період, але не більше одного року, за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому єдиний соціальний внесок на такі виплати з бюджету на особливий період не нараховується.
Мобілізована особа одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємством, а також перебуває на обліку у військовій частині.
У звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454) (далі - Звіт), суми середньої заробітної плати і календарні дні перебування в трудових відносинах осіб, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, визначаються з урахуванням такого.
У таблиці 5 до Звіту дата мобілізації не зазначається.
Інформація про особу у таблиці 6 до Звіту відображається з обов’язковим зазначенням реквізитів: 11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування»; 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця»; 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)».
Реквізити 18 та 19 у таблиці 6 до Звіту не заповнюються.
Військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), особам рядового і начальницького складу заповнюють таблицю 4 до Звіту.
Детальніше про це – у спільному листі Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України від 22.07.2014 р. № 127/7/9-99-17-03-01-17, № 19426/05-10.
За неподання звітності державну реєстрацію підприємця можуть припинити
Южноукраїнська ОДПІ нагадує суб’єктам підприємницької діяльності, що відповідно до статей 38 та 46 Закону України від 15.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» підставами для винесення судом рішення про припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій і документів фінансової звітності.
Податковим кодексом України встановлено основні базові звітні періоди – календарний місяць, календарний квартал та календарний рік. Подати місячну податкову звітність слід протягом 20 календарних днів, що настають за звітним місяцем, квартальну звітність – протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу, річну звітність – протягом 60 календарних днів, що настають за календарним днем звітного податкового року (ст.49 Податкового кодексу).
Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Податковим кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (пункти 49.1 та 49.2 статті 49 Податкового кодексу).
Коли і як платити військовий збір
Визначену суму військового збору слід перераховувати до бюджету за правилами, установленими для податку на доходи.
Відповідно до пп.168.1.4 п. 168.1 ст.168 Податкового кодексу України, у випадку, якщо дохід виплачується у не грошовій формі, то військовий збір потрібно сплатити протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати. Так само треба діяти й у разі виплати доходу податковим агентом із каси готівкою.
Якщо податковий агент нарахував дохід, але не виплатив його, військовий збір потрібно перерахувати до бюджету у строки, установлені Податковим кодексом для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 числа місяця, наступного за місяцем нарахування доходу (пп. 49.18.1, п. 57.1, пп. 168.1.5 Податкового кодексу).
Якщо ж ідеться про доходи, які особа отримує від контрагента, який не виступає в ролі податкового агента (наприклад, винагорода за цивільно-правовим договором, отримана від фізичної особи, яка не зареєстрована підприємцем), тоді такий платник самостійно сплачує військовий збір. Сума збору, яку треба буде сплатити до бюджету за 2014 рік, визначається за даними Податкової декларації про майновий стан і доходи.
Южноукраїнська ОДПІ нагадує, що таку звітність фізичним особам слід подати до 1 травня наступного за звітним роком (за 2014 рік – до 01.05.2015 р.). А сплатити військовий збір необхідно до 1 серпня року, наступного за звітним (за 2014 рік – до 01.08.2015 р.). На сьогодні вищезазначена звітність не містить окремих реквізитів для обрахунку суми військового збору.
Суб’єктами господарювання Южноукраїнська вже перераховано до бюджету більше 1,3 млн. грн. військового збору.
Як отримати довідку про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ
Органи Міндоходів, на вимогу роботодавців, фізичних осіб-підприємців та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, проводять звірення сум нарахування та сплати ними єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ). Така норма передбачена частиною 7 ст. 14 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Для цього платнику слід звернутися із заявою довільної форми щодо отримання довідки про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ до органу доходів і зборів за основним місцем обліку. У заяві обов’язково зазначається найменування установи, до якої подається відповідна довідка.
На підставі даних картки особового рахунку платника контролюючий орган визначає наявність/відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на дату формування довідки.
Довідка за довільною формою (крім довідки про відсутність заборгованості із сплати ЄСВ у зв’язку з прийняттям рішення про ліквідацію, реорганізацію юридичної особи) надається платнику єдиного внеску безоплатно в терміни, визначені ст. 20 Закону України від 02.10.1996 р. №393/96-ВР «Про звернення громадян».
Южноукраїнці поповнили бюджет майже на 158 мільйонів гривень
Протягом січня-серпня цього року платники податків міста енергетиків сплатили до зведеного бюджету більше 157,6 млн. грн. податків і зборів. Це на майже на 8 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року, і на 5 млн. грн. перевищує очікуваний показник.
Зокрема, платники спрямували до державного бюджету понад 3 млн. грн. податку на прибуток і майже 12,8 млн. грн. податку на додану вартість.
До місцевого бюджету за 8 місяців цього року надійшло більше 129,2 млн. грн., що більше аніж очікувалось на 6,1 млн. грн.
Южноукраїнський бізнес збільшив надходження по єдиному соціальному внеску
Протягом січня-серпня поточного року цього року суб’єкти господарювання міста енергетиків сплатили до бюджету єдиного соціального внеску на суму понад 267 млн.грн., що майже на 7 млн. грн. більше, ніж в аналогічному періоді минулого року (приріст становить 2,7 %).
Потроху зростає кількість осіб, які виявляють бажання брати участь у добровільній сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Так, з початку поточного року в Южноукраїнській ОДПІ укладено 8 договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Все більшої популярності серед платників єдиного внеску набуває електронне звітування. Сьогодні практично вже 100 % звітності по ЄСВ надходить до Южноукраїнської ОДПІ засобами електронного звітування. Адже для його використання платникам достатньо лише отримати в органах Міндоходів безкоштовний електронний ключ та завантажити відповідне програмне забезпечення.
Використовуєте РРО – не забудьте про X-звіти
Суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані, зокрема:
- зберігати в господарській одиниці останню використану та поточну розрахункову книжку, що використовується на період виходу з ладу РРО, здійснення його ремонту або у разі тимчасового, але не більше 72 годин, відключення електроенергії;
- у кінці робочого дня (зміни) друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах ОРО;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
- надавати покупцю товарів (послуг) чек, за його вимогою накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця, з метою виконання вимог Закону України "Про захист прав споживачів";
- друкувати X-звіти, Z-звіти та інші документи, що передбачені документацією на РРО, відповідно до законодавства;
- зберігати на місці проведення розрахунків реєстраційне посвідчення та останню довідку про опломбування РРО або їх копії.
Також при застосуванні РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, друкувати контрольну стрічку в єдиному робочому циклі з розрахунковими документами без повторного її використання. При застосуванні портативних РРО дозволяється друкувати контрольну стрічку перед друкуванням фіскального звітного чека, якщо таке передбачено технічними можливостями РРО.
Такі вимоги зазначені у Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженому наказом Міндоходів від 28.08.2013 р. № 417 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій».
«Держфінінспекцією в Миколаївській області у січні-квітні 2014 року забезпечено відшкодування втрат на загальну суму 22,7 млн грн»
Держфінінспекцією в Миколаївській області за січень-квітень 2014 року забезпечено відшкодування втрат ресурсів на загальну суму 22,7 млн грн.
Ревізіями виявлено фінансові порушення, що призвели до втрат на суму 29,1 млн грн.
Із загальної суми порушень втрати бюджетних коштів становлять 7,9 млн грн.
До правоохоронних органів для розгляду і прийняття рішень щодо кримінальної відповідальності осіб, винних у скоєнні порушень, передано 17 матеріалів ревізій, за якими розпочато 11 досудових розслідувань, вручено 12 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
До адміністративної відповідальності притягнуто 293 посадові особи.
За допущення фінансових порушень до дисциплінарної і матеріальної відповідальності притягнуто 154 посадових осіб об’єктів контролю.
Держфінінспекція в Миколаївській області
Поліпшення стану попереджувально-профілактичної роботи, інформативності населення та створення об’єктивної думки серед громадян.
«Управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Миколаївській області є підрозділом, який здійснює заходи щодо запобігання та протидії корупції, виявлення та припинення її проявів, поновлення законних прав та інтересів фізичних і юридичних осіб, усунення наслідків корупційних діянь, допущених з боку податківців та митників.
Слід зазначити, що з метою попередження і викриття корупційних та інших правопорушень з боку працівників Міндоходів у Миколаївській області, протягом поточного року співробітниками управління проведено комплекс оперативно-профілактичних та роз’яснювальних заходів, а саме, здійснено 109 лекцій з працівниками Міндоходів у Миколаївській області з метою недопущення проявів корупції та порушень іншого чинного законодавства, опубліковано в засобах масової інформації 116 повідомлень інформативного та профілактичного характеру, проведено 25 службових перевірок, за результатами яких зареєстровано в ЄРДР 8 кримінальних проваджень, а саме: за ст.364 КК України – 4 кримінальні провадження, за ст.367 КК України – 3 кримінальні провадження, за ст.388 КК України – 1 кримінальне провадження.
Крім того, управлінням внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Миколаївській області зібрано та направлено до органів прокуратури матеріали стосовно 16 осіб, в діях яких вбачаються ознаки корупційного адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена чинним законодавством України.
Звертаємо увагу громадян на те, що основні зусилля управління спрямовані на упередження та виявлення правопорушень з боку посадових осіб органів державної податкової служби під час проведення перевірок суб’єктів господарської діяльності, як юридичних так і фізичних осіб.
Беручи до уваги наведене та з метою підвищення ефективності роботи по забезпеченню законності у діяльності служби Міндоходів, своєчасного отримання необхідної інформації про зловживання, корупційні та інші неправомірні дії з боку податківців та митників, в управлінні діє службовий телефон (0512) 47-21-28.
Відомості, викладені у ваших як усних так і письмових зверненнях будуть об’єктивно та своєчасно розглянуті відповідно до вимог чинного законодавства»
Забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів
За перші одинадцять банківських днів квітня до бюджету було зібрано 4 млрд. грн. податкових надходжень. Про це повідомив Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус під час спільного брифінгу керівників Міндоходів у Кабінеті Міністрів України.
„Незважаючи на саботаж на місцях і на спад ділової активності, у березні нам вдалося стабілізувати надходження до бюджету. Такий темп ми тримаємо і у квітні. Лише за перші два тижні цього місяця до бюджету надійшло на 750 млн. грн., чи на 20%, більше, ніж за аналогічний період минулого року”, – зазначив Ігор Білоус.
Водночас він підкреслив, що наповнення бюджету податками здійснюється не за рахунок надлишкового тиску на бізнес і збільшення податкового навантаження, а завдяки ліквідації корупційних схем, „податкових ям” та „конвертаційних майданчиків”.
За словами заступника Міністра Володимира Хоменка, який курує силовий блок відомства, розпочато 741 кримінальне провадження, з яких до суду спрямовано вже 632. До державного бюджету повернуто 54 млн. гривень.
„Протягом місяця вдалося виявити та ліквідувати діяльність 2-х конвертаційних центрів, якими проконвертовано майже 350 млн. гривень. З підприємств – користувачів конверт-центрів стягнуто до державного бюджету 37,2 млн. гривень», - повідомив Володимир Хоменко.
Крім того, ліквідовано 12 підпільних виробництв підакцизної продукції, з незаконного обігу вилучено підакцизної продукції майже на 67 млн. гривень.
Активна робота щодо виявлення та припинення незаконних схем митного оформлення та ухилення від оподаткування здійснюється й на митницях Міндоходів.
„За перші 12 банківських дні квітня ми виконали план надходжень на 55%. Зважаючи на складну ситуацію в країні, ця цифра засвідчує ефективне виконання митниками своїх обов’язків”, – підкреслив керівник митного напряму відомства заступник Міністра Віталій Науменко.
Як свідчить аналіз, найчастіше порушники використовували схеми із застосуванням товарів прикриття, заниження митної вартості, декларування товарів не своїм найменуванням, неправильного визначення країни походження товарів тощо.
Загалом, за словами Віталія Науменка, для створення рівних умов для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності опрацьовано нові підходи до роботи системи аналізу ризиків. Так, зокрема, поновлено профіль ризику “митна вартість”, що дало змогу зменшити вплив людського фактору під час митного оформлення товарів та зменшити можливості зловживань з боку посадових осіб митниць.
Для спрощення процедур митного контролю було скасовано тотальне зважування контейнерів, що проходять через порти Південної митниці. Така форма митного контролю використовуватиметься у разі спрацювання системи аналізу ризиків.
Ефективне адміністрування ЄСВ
Міністерство доходів і зборів України ініціює уніфікацію звітності зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування по фізичних особах-підприємцях.
Це пропонується здійснити шляхом об`єднання в одну таблиць 1, 2, 3 Додатку 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Відомством розроблено проект макету об`єднаної звітності „Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску” , який розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів.
На думку фахівців Міністерства, об`єднання трьох таблиць в одну посприяє спрощенню умов ведення бізнесу та підвищить ефективність реалізації податкової реформи.
Ознайомитись з макетом можна на головній сторінці офіційного веб-порталу Міндоходів у розділі «Діяльність» (Діяльність>Взаємодія з громадськістю>Консультації з громадськістю >Громадське обговорення).
Також на головній сторінці порталу можна висловити свою думку стосовно спрощення звітності, взявши участь в опитуванні у розділі «Опитування».
Ефективне адміністрування ЄСВ
Міністерство доходів і зборів України ініціює уніфікацію звітності зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування по фізичних особах-підприємцях.
Це пропонується здійснити шляхом об`єднання в одну таблиць 1, 2, 3 Додатку 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Відомством розроблено проект макету об`єднаної звітності „Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску” , який розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів.
На думку фахівців Міністерства, об`єднання трьох таблиць в одну посприяє спрощенню умов ведення бізнесу та підвищить ефективність реалізації податкової реформи.
Ознайомитись з макетом можна на головній сторінці офіційного веб-порталу Міндоходів у розділі «Діяльність» (Діяльність>Взаємодія з громадськістю>Консультації з громадськістю >Громадське обговорення).
Також на головній сторінці порталу можна висловити свою думку стосовно спрощення звітності, взявши участь в опитуванні у розділі «Опитування».
НОВИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС: ПЕРЕВІРКА ДЕКЛАРАЦІЙ
Міністерством доходів і зборів України впроваджено нову послугу для платників податків, яка дозволить уникнути помилок при формуванні податкової звітності.
Специфіка роботи сервісу полягає у своєчасному виявленні наявних помилок у наданій звітності та можливості їх виправлення без застосування фінансових санкцій. Так, надіслана платником декларація з податку на додану вартість одразу ж проходить арифметичний контроль та співставлення даних з наявною інформацією у базах Міндоходів. У разі виявлення під час звірки ризиків, вони одразу ж формуються в електронне повідомлення та надсилаються платнику для самостійного коригування податкової звітності.
За словами фахівців Міндоходів, такий обмін інформацією сприяє зниженню податкового тиску на платника податків та поліпшенню партнерських відносин з легальним бізнесом.
Результат роботи сервісу «Пульс»
У січні-лютому 2014 року на антикорупційний сервіс Міністерства доходів і зборів звернулися 1 459 заявників, що у 2,3 раза більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.Податкові питання не залишають лідируючих позицій серед тематики звернень. За два місяці поточного року з цього приводу на „Пульс” зателефонували 1 244 заявника, в той час як митної справи стосувалось лише 215 звернень.
Основними темами звернень залишаються проблеми, які виникають при подачі звітності та реєстрації податкових накладних – 42,8 відс.
Трохи більше, ніж у січні заявників цікавила організація роботи органів Міндоходів – 27,1 відс, а також робота Центрів обслуговування платників – 6,4 відс. Затримка митного оформлення товарів також залишається актуальною проблемою, цих питань стосувалось 10,4 відс. дзвінків.
У той же час слід відзначити, що саме антикорупційної тематики стосувалось лише 3,4 відс. звернень. Станом на 1 березня 90 відс. звернень були опрацьовані, а заявники сповіщені про результати розгляду.
Нагадаємо, що інтерактивний сервіс „Пульс” приймає звернення платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Міністерства доходів і зборів, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері можна за телефоном(044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
РОБОТА МИТНИЦЬ МІНДОХОДІВ
За даними Міндоходів, за період з 24 лютого по 6 березня 2014 року в Україну було ввезено 1,8 тис. тонн квітів, парфумів та косметичних виробів на загальну суму 17,7 млн. доларів.
Як і завжди, жінкам дарували квіти, імпорт яких склав 841 тонну на суму 4,2 млн. доларів. Найпопулярнішою квіткою залишається троянда, якої було ввезено 287 тонн на 1,4 млн. доларів. Також свої позиції серед „жіночих” подарунків не залишають товари для краси та парфуми. Так, напередодні свята імпорт косметичних виробів склав 684 тонни на суму 9,2 млн. доларів.
У свою чергу парфумерії було імпортовано 275 тонн, грошовий еквівалент імпорту парфумів склав 4,3 млн. доларів
УДОСКОНАЛЕННЯ ПОДАТКОВОГО ТА МИТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
Реалізація митних та податкових реформ, передбачених Угодою про Асоціацію з Європейським Союзом, сьогодні є серед основних пріоритетів у діяльності Міністерства доходів і зборів України. Про це Міністр Олександр Клименко повідомив під час зустрічі з Головою Всесвітньої федерації палат Міжнародної торгової палати, Президентом ТПП Словаччини Петером Мігоком. Про це повідомляє прес-служба відомства.
«Ми налаштовані реалізувати увесь потенціал поглибленої співпраці з ЄС. Міністерство працює над удосконаленням та спрощенням податкового та митного законодавства, адаптацією його до принципів і директив ЄС та норм ВТО», – підкреслив Олександр Клименко.
Серед пріоритетів порядку денного у митному співробітництві з ЄС Міністр назвав створення безперешкодних умов для ведення міжнародної торгівлі, зокрема запровадження інституту Уповноваженого економічного оператора. Значну увагу Міністерство також приділяє побудові ефективної системи аналізу ризиків для боротьби з правопорушеннями, розвитку митної інфраструктури, відкриттю нових пунктів пропуску на кордоні з ЄС.
Петер Мігок зі свого боку підтримав євроінтеграційні наміри України та відзначив ефективну діяльність Міністерства доходів і зборів України у сфері адміністрування податкових платежів і митних зборів. Разом з тим голова Всесвітньої федерації палат закликав до посилення заходів щодо протидії тіньової економіки, оскільки саме вона безпосередньо впливає на конкурентоспроможність держави.
«Податки повинні платити усі, оскільки ті, хто не платить - руйнують бізнес чесних підприємців. Ми готові допомогти Україні у створенні ефективної системи, яка б сприяла залученню коштів до державної казни. У свою чергу, така прозора система якнайкраще б стимулювала іноземних інвесторів вкладати в Україну та, що найголовніше, діяльність вітчизняних підприємств», – зазначив Петер Мігок.
Особлива увага під час зустрічі була приділена питанню сертифікації походження товарів. За словами Олександра Клименка, всі зміни, які прийматимуться у цій системі, повинні бути орієнтовані, перш за все, на інтереси платників податків. Міндоходів готове до співпраці з учасниками ринку та Торгово-промисловою палатою України у питанні спрощення процедури видачі таких сертифікатів.
РОЗПОЧАВ РОБОТУ ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС «РЕЄСТР СТРАХУВАЛЬНИКІВ»
На веб-порталі Міндоходів України запрацював новий сервіс «Реєстр страхувальників». Відтепер платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.
Для отримання інформації із зазначеного Реєстру достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.
Інформація з Реєстру страхувальників оновлюватиметься щодекади до 1, 11, 21 числа кожного місяця.
Скористатися сервісом можна на офіційному веб-порталі Міндоходів України за посиланням http://minrd.gov.ua/esv.
Строки та способи подання Податкової декларації
Платники податку — фізичні особи, які не є суб’єктами підприємництва, та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають за місцем своєї податкової адреси Податкову декларацію до 1 травня року, що настає за звітним (пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу).
Так, граничним строком подання Податкової декларації за 2013 р. є 30.04.2014 р.
Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:
· особисто платником або уповноваженою на це особою;
· надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення;
· засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
Згідно з п. 19.2 ст. 19 Податкового кодексу представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Довіреність, видана платником податку — фізичною особою на представництво його інтересів та ведення справ пов'язаних із сплатою податків, має бути засвідчена відповідно до чинного законодавства, тобто нотаріально.
Відповідно до п. 49.5 ст. 49 вищезазначеного Кодексу у разі надсилання Податкової декларації поштою платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання такої декларації, визначеного цією статтею, а при поданні в електронній формі — не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
В електронній формі платники податків можуть подати Податкову декларацію до контролюючих органів засобами електронної пошти через Інформаційний портал Міндоходів.
Для подання Податкової декларації в електронній формі у режимі реального часу (он-лайн) платнику податків необхідно:
· отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів (далі — АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів;
· завантажити інсталяційний пакет програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1» (міститься на сайті www.acskidd.gov.ua у розділі «Програмне забезпечення»), Встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері. Виконати необхідні налаштування допоможе «Настанова користувача»;
· авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа.
Пунктом 179.10 ст.179 Податкового кодексу передбачено, що платник податків до 1 березня року, наступного за звітним періодом, має право звернутися із запитом до відповідного контролюючого органу щодо заповнення декларації.
Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею Податковій декларації.
Операція „Акциз - 2014”
За тиждень проведення спецоперації „Акциз - 2014” оперативники Міндоходів вилучили з незаконного обігу підакцизних товарів на загальну суму майже 3 млн. гривень.
Так, днями у рамках операції працівники Міндоходів спільно з колегами із ДАІ на в`їзді до столиці затримали дві вантажівки, які перевозили алкогольну продукцію. Увесь товар був обклеєний підробленими марками акцизного податку. Більше того, один з водіїв взагалі не мав жодних документів щодо походження та якості лікеро-горілчаної продукції. Наразі товар вилучено, а його зразки направлено на експертизу. Вирішується питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності.
Загалом, з початку року з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму понад 30 млн. гривень. З них тільки тютюнових та лікеро-горілчаних виробів – на загальну суму близько 23 млн. гривень.
Крім того, припинено діяльність 18 незаконних виробництв алкогольних напоїв.
Нагадаємо, що широкомасштабна операція „Акциз-2014” була розпочата 24 січня поточного року для активізації боротьби з розповсюдженням фальсифікованої та недоброякісної продукції на території нашої країни.
ОСОБЛИВОСТІ РЕЄСТРАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПДВ
З 01.01.2014 р. набрала чинності низка законів, якими внесено зміни до діючого законодавства в частині покращення умов ведення бізнесу в Україні, спрощення процедур реєстрації платників податків, забезпечення вільного і безоплатного доступу суб'єктів господарювання до інформації з державних реєстрів. Розглянемо зміни, що стосуються реєстрації платників ПДВ.
Законами № 441 та № 443, зокрема, встановлено, що починаючи з 01.01.2014 р. суб’єкти господарювання мають право подавати заяви на добровільну реєстрацію платником ПДВ під час реєстрації бізнесу державному реєстратору або до органів доходів і зборів в електронному вигляді за умови реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством (зміни до п. 183.7 ст. 183 Податкового кодексу).
Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до органів доходів і зборів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи — підприємця згідно із Законом № 755.У реєстраційній заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника ПДВ.
Крім того, Законом № 443 запроваджено добровільну реєстрацію платником ПДВ за відсутності будь-яких оподатковуваних операцій (зміни до статей 180, 182 зазначеного Кодексу).
Змінами, внесеними Законом № 657 до Податкового кодексу, передбачено:
· оприлюднення на єдиному державному реєстраційному веб- порталі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців та офіційному веб-сайті Міндо- ходів України даних про реєстрацію суб’єктів господарювання платниками ПДВ в органах доходів і зборів (зміни до п. 183.13 ст. 183, п. 209.10 ст. 209);
· відміну свідоцтв про реєстрацію платників ПДВ та забезпечення права платників ПДВ отримати витяги із реєстру платників ПДВ в органах доходів і зборів (зміни до п. 183.9 ст. 183).
Реєстрація платників ПДВ здійснюється з урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу на підставі:
· реєстраційних заяв у паперовому вигляді, поданих до органів доходів і зборів;
· електронних копій реєстраційних заяв, виготовлених шляхом сканування, які передаються державним реєстратором до органів доходів і зборів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи — підприємця згідно із Законом № 755;
· реєстраційних заяв, поданих ісобами електронного зв’язку електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації ектронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Щодо процедури та строків реєстрації платників ПДВ у 2014 р., то вони не відрізняються від тих, що діяли в 2013 р. Зокрема, реєстрація платників ПДВ та внесення реєстраційних даних до реєстру ників ПДВ здійснюється протягом п’яти робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви органів доходів і зборів. У разі відсутності підстав для відмови реєстрації особи як платника ПДВ орган доходів і зборів зобов’язаний внести до реєстру платників ПДВ відповідний запис з бажаного (запланованого) дня реєстрації платника ПДВ, зазначеного у його заяві, протягом п’яти робочих днів дати надходження реєстраційної заяви (без видачі свідоцтва платника ПДВ).
Окремо слід зазначити, що платники, внесені до реєстру платників ПДВ до набрання чинності законами № 441, № 443 та № 657 (до 01.01.2014 р.), обов’язковій перереєстрації не підлягають.
Свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ, які є дійсними на момент набрання чинності законами № 441, № 443 та № 657, можуть застосовуватись як витяги з реєстру платників ПДВ до внесення змін до такого реєстру чи отримання витягу із такого реєстру, а також виникнення змін у даних про платників ПДВ.
Зазначені свідоцтва та їх засвідчені копії підлягають поверненню до органів доходів і зборів при першому зверненні платника ПДВ за отриманням витягу з реєстру платників ПДВ.
Витяг з реєстру платників ПДВ надається органом доходів і зборів безоплатно та безумовно за запитом платника ПДВ протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту (п. 183.11 ст. 183 Податкового кодексу). Отримання витягів з реєстру не є обов’язковим для платників ПДВ.
Дізнатися про реєстрацію суб’єктів господарювання платниками ПДВ або про анулювання такої реєстрації , можна на офіційному веб-сайті Міндоходів України, на якому з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією щодня оприлюднюються дані з реєстру платників ПДВ та інформація про осіб, реєстрацію яких як платників ПДВ анульовано.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕПОДАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ЗВІТНОСТІ
01.01.2014 р. набрав чинності п. 9 ст. 17 Закону про РРО, нормами якого передбачено, що до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, за неподання до органів доходів і зборів звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО, дротовими або бездротовими каналами зв’язку в разі обов’язковості її подання застосовуватимуться фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.).
На виконання норм Закону про РРО суб’єкти господарювання для технічного переобладнання свого РРО повинні були до 01.01.2014 р. придбати РРО нового покоління або вже провели модернізацію РРО та привели їх у відповідність із вимогами наказу № 1057.
Нагадаємо, що згідно із цим Законом подавати звітність в електронному вигляді зобов’язані суб’єкти господарювання, які при проведенні розрахункових операцій застосовують РРО.
Крім того, суб’єктам господарювання було надано можливість вжити всіх необхідних заходів, які б відповідали вимогам чинного законодавства щодо передачі контрольно-звітної інформації в електронному вигляді, для чого дату набрання чинності п. 9 ст. 17 Закону про РРО законодавцями було відстрочено на 01.01.2014 р.
Інформація, яка подається до органів доходів і зборів в електронному вигляді
Суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, шо створюють контрольну стрічку у друкованому вигляді, повинні подавати до органів доходів і зборів дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або модемів, які до них приєднані.
Суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку у друкованому вигляді, за винятком електронних контрольно- касових реєстраторів, повинні подавати до органів доходів і зборів дротовими або бездротовими каналами зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-прода- жу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.
Новий порядок прийому документів та видачі ліцензій на алкогольні напої та тютюнові вироби
Наказом від 21 жовтня 2013 № 603 Міністерство доходів і зборів України затвердило Порядок організації роботи головних управлінь Міністерства доходів і зборів України з прийому документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Згідно з Порядком ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами видаються суб'єктам господарської діяльності всіх форм власності, зареєстрованим на території України, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій, за місцем торгівлі суб'єкта господарювання, а в поїздах, на морських або річкових суднах - за місцем формування поїзда (приписки судна).
Встановлено, що ліцензія видається на підставі заяви та документів, перелік яких визначено Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», поданих суб'єктом господарювання (особисто або через представника, або спрямованих рекомендованими листами) до Головного управління або в Центр обслуговування платників податків (далі ЦОПП) за місцем здійснення суб'єктом господарювання торгівельної діяльності.
Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями до заяви додається довідка органу доходів і зборів про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.
Документи, що є підставою для видачі ліцензії, подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа, і приймаються за описом, копія якого видається заявнику за підписом уповноваженої особи із зазначенням дати прийому документів.
Рішення про відмову у видачі ліцензії приймається в у разі:
- недостовірності даних у поданих заявником документах
- невідповідності заявника згідно з поданими документами умовам провадження ліцензованої діяльності.
Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня отримання документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови.
Ліцензії видаються заявникові лише при пред'явленні ним документа, що посвідчує особу (для фізичних осіб), або уповноваженому на те представнику заявника за довіреністю.
УДОСКОНАЛЕННЯ ПОДАТКОВОГО ТА МИТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
Реалізація митних та податкових реформ, передбачених Угодою про Асоціацію з Європейським Союзом, сьогодні є серед основних пріоритетів у діяльності Міністерства доходів і зборів України. Про це Міністр Олександр Клименко повідомив під час зустрічі з Головою Всесвітньої федерації палат Міжнародної торгової палати, Президентом ТПП Словаччини Петером Мігоком. Про це повідомляє прес-служба відомства.
«Ми налаштовані реалізувати увесь потенціал поглибленої співпраці з ЄС. Міністерство працює над удосконаленням та спрощенням податкового та митного законодавства, адаптацією його до принципів і директив ЄС та норм ВТО», – підкреслив Олександр Клименко.
Серед пріоритетів порядку денного у митному співробітництві з ЄС Міністр назвав створення безперешкодних умов для ведення міжнародної торгівлі, зокрема запровадження інституту Уповноваженого економічного оператора. Значну увагу Міністерство також приділяє побудові ефективної системи аналізу ризиків для боротьби з правопорушеннями, розвитку митної інфраструктури, відкриттю нових пунктів пропуску на кордоні з ЄС.
Петер Мігок зі свого боку підтримав євроінтеграційні наміри України та відзначив ефективну діяльність Міністерства доходів і зборів України у сфері адміністрування податкових платежів і митних зборів. Разом з тим голова Всесвітньої федерації палат закликав до посилення заходів щодо протидії тіньової економіки, оскільки саме вона безпосередньо впливає на конкурентоспроможність держави.
«Податки повинні платити усі, оскільки ті, хто не платить - руйнують бізнес чесних підприємців. Ми готові допомогти Україні у створенні ефективної системи, яка б сприяла залученню коштів до державної казни. У свою чергу, така прозора система якнайкраще б стимулювала іноземних інвесторів вкладати в Україну та, що найголовніше, діяльність вітчизняних підприємств», – зазначив Петер Мігок.
Особлива увага під час зустрічі була приділена питанню сертифікації походження товарів. За словами Олександра Клименка, всі зміни, які прийматимуться у цій системі, повинні бути орієнтовані, перш за все, на інтереси платників податків. Міндоходів готове до співпраці з учасниками ринку та Торгово-промисловою палатою України у питанні спрощення процедури видачі таких сертифікатів.
ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН У 2013 РОЦІ
Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 році, подається до органу доходів і зборів за податковою адресою платника. Тобто, за місцем реєстрації згідно з паспортними даними. Декларація подається до 1 травня поточного року.
Нагадуємо, що з 1 січня 2014 р. розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих громадянами протягом 2013 року.
Декларування доходів платниками податку на доходи фізичних осіб здійснюється відповідно до норм Податкового кодексу України (далі - Кодекс). Згідно з Кодексом громадяни зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) та/або мають право її подати для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого до бюджету податку на доходи фізичних осіб. Для реалізації права громадян на податкову знижку за наслідками 2013 року платники податку декларацію можуть подати упродовж всього року.
РОБОТА З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТОРАМИ
Міністерство доходів і зборів України продовжує роботу над тим, щоб процес сплати податків і митних платежів в Україні був максимально простим і комфортним для інвесторів. Про це повідомив Міністр Олександр Клименко під час панельної дискусії «Doing Business in Ukraine. Покращення інвестиційного клімату – спільна справа Уряду та бізнесу», що відбулася 13 червня, в рамках Першої міжнародної бізнес-конференції ABC: Ukraine & Partners-2013.
«Ми зробили дуже великий крок щодо покращення адміністрування. Ми розбудували сервісні центри, запровадили електроні сервіси. Мінімізували фіскальний тиск і запровадили ризик-орієнтовану систему. Міністерство бачить динаміку змін та відчуває потенціал і можливості для подальшого покращення в сферах своєї відповідальності. Для нас рейтинги не самоціль. Наша мета - якісне перетворення бізнес-клімату України. У нас є всі ресурси, щоб це реалізувати», - підкреслив О.Клименко.
Спеціальний гість дискусії, голова Польсько-української господарської палати Яцек Пєхота (Jacek Piechota) відзначив найбільш важливі, на його думку, «рецепти» створення сприятливого інвестиційного клімату.
«У нас у Польщі теж були проблеми. Наприклад, були протести перед запровадженням касових апаратів. Сьогодні це сприймається нормально. В Польщі також існувала проблема з поверненням ПДВ. Але держава, щоб отримати довіру інвесторів, почала кредитуватися в міжнародних фінансових інституціях, а не лізти до карманів підприємців», - розповів Я. Пєхота.
Представник Польщі відзначив досягнення України у створенні організаційних представництв бізнесу, але разом з тим наголосив на необхідності боротьби з монополіями. Він також підкреслив, що свого часу великою проблемою для Польщі була тема трансфертного ціноутворення. «Сьогодні ми готові поділитися досвідом у цьому питанні», - зазначив Я.Пєхота.
Один із найуспішніших бізнесменів Ізраїлю, Ейтан Вертхаймер (Eitan Vertheimer), який виступав у дискусії від імені потенційних інвесторів, впевнений, що інвестиційна привабливість України зростатиме.
«Я бачу - Україна рухається вперед. Для мене вона подібна до Південної Кореї перед тим, як вона провела Олімпіаду. Я бачу тут великий потенціал. Тут дивовижні люди. Я знаю про що говорю – багато українців емігрувало в Ізраїль, вони працюють у нас і є прекрасними фахівцями. Для мене Україна відкриває себе. Є певні проблеми, але ведеться пошук їх вирішення», - сказав Вертхаймер.
В свою чергу, експерт-соціолог, засновник компанії Research&Branding Group Євген Копатько повідомив, що кількість інвесторів, які позитивно оцінюють інвестиційний клімат України, за півроку зросла майже втричі – з 4,1% до 11,4%. Також на третину збільшилося число бізнесменів, що вважають економічну політику українського уряду адекватною глобальним викликам: з 18,4% до 27,1%. Про це Є.Копатько розповів, представляючи результати чергового дослідження Індексу інвестиційної активності в Україні, проведеного RBG у першому кварталі 2013 року.
«Вище стали оцінювати інвестиційний індекс підприємства з іноземним капіталом. Тут зіграло свою роль активне впровадження в національній практиці міжнародних стандартів регулювання та адміністрування», - зауважив Є. Копатько.
Інвестори, за даними дослідження, очікують від влади активнішої боротьби з корупцією, ліквідації адміністративних перешкод для підприємництва, вдосконалення судової системи.
Голова представництва ЄБРР в Україні Шевкі Акюнер (Sevki Acuner) висловив думку, що введення в Україні інституту бізнес-омбудсмена, який матиме прямий контакт з владою і бізнесом, дозволить істотно поліпшити позиції України в процесі боротьби з корупцією та неконкурентною поведінкою на ринках. «Необхідно орієнтуватися на філософію, що капітал є глобальним. Не захищайте інвесторів, а захищайте інвестиції», - порекомендував Ш.Акюнер.
«Уряд готовий задовольнити очікування інвесторів. У податковій та митній сфері робляться масштабні кроки назустріч бізнес-спільноті, з якою у держави склалися рівноправні партнерські відносини. Значна кількість новацій, запропонованих підприємницькими колами, вже міститься в урядових планах, програмах та законопроектах», - запевнив у відповідь Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.
Свої думки щодо шляхів покращення інвестиційного клімату в Україні під час панельної дискусії також висловили Президент Європейської бізнес-асоціації Томаш Фіала (Tomas Fiala), президент Американської Торгової палати в Україні Хорхе Зукоскі (Jorge Zukoski), голова компанії Shell в Україні Грехем Тайлі (Graham Tiley) та інші.
В цілому, панельну дискусію за участі Міністра доходів і зборів України О.Клименка відвідали більше 900 представників українського та іноземного бізнесу, профільних експертів, представників ЗМІ. У прямому ефірі панельна дискусія транслювалася на телеканалі «Перший національний».
Відео виступу учасників дискусії та презентаційні матеріали розміщені на сайті Міністерства доходів і зборів України.
Нагадаємо, Перша міжнародна бізнес-конференція ABC: Ukraine & Partners-2013 проводиться за ініціативи Премєр-міністра України М.Я.Азарова 13-15 червня у м.Києві. Метою заходу є подальший розвиток діалогу між владою та бізнесом, об’єднання зусиль для пошуку шляхів взаємоприйнятного співробітництва та подолання шляхів негативного впливу глобальної економічної кризи.
Боротьба з ухиленням від сплати податків, мета якої — розтопити тіньовий айсберг економіки, розпочалася не сьогодні. Керівництво держави неодноразово висловлювало стурбованість ситуацією щодо сплати податків до держбюджету підприємствами, задіяними в процесі ввезення імпортних товарів на територію України. На переконання одних експертів, втрати державної скарбниці через відмову деяких платників погашати податкові зобов'язання, підкріплені векселями, є надто великими. Інші ж узагалі розцінюють зазначений механізм здійснення розрахунків з державою як такий, що призводить до дискримінації вітчизняного виробника.
І хоча як засіб сплати ПДВ, відстроченої на 30 днів, податкові векселі протягом 10 років тихо-мирно існували у вітчизняному законодавчому просторі, на початку 2008 р. дійшла черга і до них. Скасували. Відповідних змін зазнала й податкова декларація з ПДВ, у якій щодо податкових векселів передбачались для заповнення рядки 6 і 19. «Це був перший крок уряду щодо поліпшення адміністрування ПДВ, спрямований на позбавлення суб'єктів підприємницької діяльності можливості використовувати «технічні» акції», — пояснював рішення Кабінету Міністрів України тодішній Голова ДПА України, а нині член Комітету з економічних реформ Сергій Буряк.
Результатом вжиття такого рішучого заходу став певний перерозподіл надходжень між Держмитслужбою України і ДПС України: якщо перша почала мобілізовувати в дохідній частині держбюджету додаткові кошти, то друга для забезпечення виконання покладених на неї завдань змушена була шукати резерви поповнення фінансових ресурсів. Інакше кажучи, активізувати роботу підрозділів податкового аудиту й податкової міліції.
У грошовому еквіваленті обсяги надходження ПДВ відразу суттєво зросли більше ніж на третину, щоправда, паралельно з цим спостерігалася тенденція до збільшення сум податку, заявлених до відшкодування.
А потім сталася криза, яка змусила ще донедавна успішні підприємства якщо й не скотитися в боргове провалля, то вийти на нуль. Перемогли в цьому двобої, звісно ж, факти, що, як відомо, є річчю впертою. Виявляється, далеко не всі векселі були «сірими» й застосовувалися для виманювання коштів із держбюджету. Так само, зрештою, як і не всі порушники податкового законодавства є злісними. Тим не менше одним з наслідків законодавчого вдосконалення стала неможливість суб'єктів господарювання вільно розвиватися через брак коштів.
Із приходом кризи на вітчизняних підприємствах гостро постало питання наявності обігових коштів. Зокрема, у зверненні Громадської ради при ДПА у Волинській області зазначалося: «Враховуючи важливість проблеми і зважаючи на значну загрозу для вітчизняних підприємств та для економіки України, звертаємось до Кабінету Міністрів України, ДПА України, Держмитслужби України з проханням у найкоротші строки відновити право платників податків на використання податкових векселів, а також підтримати підприємства шляхом надання пільгових кредитів на обсяг закупівель матеріалів і комплектуючих для виробництва продукції». У свою чергу президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах назвав скасування податкових векселів однією з передумов ускладнення ситуації в реальному секторі економіки держави.
У перспективному законодавстві також міститься набір стандартних податкових стимулів. Цього разу — для інвесторів. Так, Законом України «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць» передбачено протягом 2013 — 2032 рр. надання цільовим інвестиційним проектам у пріоритетних галузях економіки можливості отримання державної підтримки у вигляді особливостей оподаткування, зокрема застосування так званого короткого векселя — вексельної схеми розрахунків з бюджетом з ПДВ (60 діб) та звільнення від сплати ввізного мита при імпорті обладнання (устаткування) і комплектуючих до нього. Іншим Законом — «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки» — планується до 1 січня 2018 р. при імпорті устаткування та комплектуючих надавати підприємствам право на видачу податкових векселів з ПДВ з терміном погашення на 60-й день.
Звичайно, заради такого податкового послаблення інвестпроекти повинні відповідати ряду критеріїв. Передусім йдеться про розмір інвестицій. Для суб'єктів великого бізнесу він має перевищувати суму, еквівалентну 3 млн. євро, середнього підприємництва — 1 млн. євро, малого бізнесу — 500 тис. євро. При цьому у першому випадку кількість створених нових робочих місць має бути не меншою ніж 150, у другому — 50, у третьому — 25. Щодо зарплати на таких підприємствах законодавча вимога є аналогічною визначеній для отримання відшкодування ПДВ в автоматичному режимі, а саме: середня заробітна плата працівників не менше ніж у 2,5 раза перевищує розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
До речі, обидва закони набирають чинності з 1 січня 2013 р.
Виписування податкових векселів з ПДВ при імпорті продукції належить до одного з найпоширеніших методів стимулювання інвестиційно-інноваційної діяльності у світі. Про те, наскільки він виявиться прийнятним в українських реаліях, можна буде судити вже незабаром. Як і про те, чи достатньо буде цієї норми, аби зробити виконання суб'єктами господарювання зобов'язань зі сплати ПДВ комфортним і необтяжливим.
Нарікання підприємців не залишилися голосом волаючого в пустелі. У грудні 2009 р. Президент України доручив органам виконавчої влади поновити право платників податків використовувати векселі при здійсненні розрахунків з держбюджетом. За словами головного консультанта Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Василя Регурецького, який у 1996 р. був автором ідеї щодо запровадження векселів, такий оригінальний метод відстрочення сплати ПДВ підприємствами існував лише в Україні. «Проте після запровадження векселів ми зіткнулися з численними випадками, коли податкове зобов'язання у вигляді векселя надавалося, але не погашалося, а знайти потім таке підприємство було вкрай складно. Дані Держмитслужби України щодо втрати державою коштів у вигляді невиконаних податкових зобов'язань просто вражали своєю масштабністю», — прокоментував проблему чиновник. На його думку, «реанімуючи» векселі, доцільно орієнтуватися на досвід Європейського Союзу, директива щодо ПДВ якого передбачає відстрочення сплати податку, якщо підприємство відповідає певним критеріям. «Ми б могли запровадити подібну, але іншу форму стимулювання імпортерів, особливо тих, що поставляють товари на територію нашої держави у великих обсягах», — вважає Василь Регурецький.
Так і сталося. Нове дихання норма про податкові векселі з ПДВ отримала в Податковому кодексі України. Вони знову з'явились як повноцінний документ, втім єдиними, хто відповідно до підрозділу 3 розділу XX цього Кодексу може застосовувати векселі, є підприємства суднобудування. Без застереження законодавець і тут не обійшовся: право використовувати векселі поширюється не на всі товари суднобудівної галузі, а лише на обмежену групу: устаткування, обладнання та комплектуючі до них, які не виробляються в Україні. Перелік таких товарів встановлюється Кабінетом Міністрів України. Вексель на суму податкового зобов'язання з ПДВ, визначену в митній декларації, що підлягає сплаті, має строк погашення на 720-й календарний день з дати його видачі митному органу й оплачується виключно в грошовій формі.
МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ
Головні управління Міністерства доходів і зборів активізують співпрацю з місцевими органами виконавчої влади щодо формування місцевих бюджетів на поточний рік. Відповідне доручення керівникам територіальних органів Міністерства сьогодні на апаратній нараді дав Міністр Олександр Клименко.
Зокрема, Міністр доручив керівникам Головних управлінь в тих регіонах, де ще не затверджені місцеві бюджети, посилити співпрацю з представниками місцевої виконавчої влади щодо встановлення ставок на місцеві податки та збори з урахуванням економічної ситуації в регіоні, у тому числі податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
«Для того, щоб у кожному регіоні був забезпечений нормальний бюджетний процес, необхідно оперативно узгодити всі питання щодо ставок місцевих податків на поточний рік. І в цьому велика роль має належати саме якості аналітичної роботи та взаємодії між органами доходів і зборів та місцевою владою. Адже від того, наскільки точно будуть спрогнозовані доходи, залежатиме і рівень фінансування місцевих громад протягом усього року», - підкреслив Міністр.
Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу України до місцевих податків та зборів належать податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиний податок, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, збір за паркування та туристичний збір.
«Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення»
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 №809-р "Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції створення та функціонування автоматизованої системи "Єдине вікно подання електронної звітності" для надання можливості формування звітності до Пенсійного Фонду України, Державної служби статистики України та безпосередньо до Міністерства доходів і зборів України, а також накладання електронного цифрового підпису та шифрування електронних документів, Міністерством доходів і зборів України впроваджено в дослідну експлуатацію доопрацьоване програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"».
В даному програмному забезпеченні реалізовано формування звітності до Державної служби статистики України та безпосередньо до Міністерства доходів та зборів України, а також накладання електронного цифрового підпису та шифрування електронних документів.
Програмне забезпечення розміщене за адресою: Головна> Електронна звітність> Платникам податків про електронну звітність> Програмне забезпечення> Дослідна експлуатаціяю.«Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"»
Cпецоперація „Акциз - 2014”
За тиждень проведення спецоперації „Акциз - 2014” оперативники Міндоходів вилучили з незаконного обігу підакцизних товарів на загальну суму майже 3 млн. гривень.
Так, днями у рамках операції працівники Міндоходів спільно з колегами із ДАІ на в`їзді до столиці затримали дві вантажівки, які перевозили алкогольну продукцію. Увесь товар був обклеєний підробленими марками акцизного податку. Більше того, один з водіїв взагалі не мав жодних документів щодо походження та якості лікеро-горілчаної продукції. Наразі товар вилучено, а його зразки направлено на експертизу. Вирішується питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності.
Загалом, з початку року з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму понад 30 млн. гривень. З них тільки тютюнових та лікеро-горілчаних виробів – на загальну суму близько 23 млн. гривень.
Крім того, припинено діяльність 18 незаконних виробництв алкогольних напоїв.
Нагадаємо, що широкомасштабна операція „Акциз-2014” була розпочата 24 січня поточного року для активізації боротьби з розповсюдженням фальсифікованої та недоброякісної продукції на території нашої країни.
Міндоходів планує об’єднати звітність з ПДФО та ЄСВ для зручності підприємців
Міністерство доходів і зборів планує вже найближчим часом впровадити єдину звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Ця можливість неодноразово обговорювалася на зустрічах представників ділових кіл з керівництвом Міністерства та була підтримана керівником відомства Олександром Клименко.
Об’єднання звітності дозволить скоротити документообіг для підприємств та самозайнятих громадян, а також зменшить для них витрати часу на виконання процедур сплати податків.
За дорученням Міністра, фахівці відомства розробили кілька варіантів об’єднання звітності, які виносяться на обговорення із громадськістю. Зокрема, експерти Міністерства пропонують уніфікувати не тільки документообіг, а й бази даних щодо платників ПДФО та ЄСВ. Що стосується безпосередньо об’єднаного звіту, то на розсуд підприємців виносяться два варіанти: приєднання відомостей про сплату ЄСВ до загальної декларації про доходи або, навпаки, внесення записів про нарахування ПДФО до звітності зі сплати єдиного внеску.
Фахівці Міністерства підкреслюють, що об’єднання звітності – це черговий крок у рамках реформи адміністрування єдиного соціального внеску, яка розпочалася із передачею у 2013 році цієї функції від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів України. У майбутньому Міністерство також планує розширити можливості для подачі об’єднаної звітності в режимі он-лайн.
Міністерство доходів і зборів закликає всіх зацікавлених представників громадськості до широкого обговорення запропонованих ініціатив. Пропозиції та зауваження щодо ініціативи Міндоходів просимо направляти на електронну адресу: [email protected].
Крім того, пропонуємо взяти участь в анкетуванні щодо проекту нової форми звітності з ПДФО та ЄСВ http://minrd.gov.ua/diyalnist-/dpa-i-gromadskist/gromadske-obgovorennya/mijvidomcha-ekspertna-rada-/130634.html.
Єдине вікно подання електронної звітності.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 №809-р "Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції створення та функціонування автоматизованої системи "Єдине вікно подання електронної звітності" для надання можливості формування звітності до Пенсійного Фонду України, Державної служби статистики України та безпосередньо до Міністерства доходів і зборів України, а також накладання електронного цифрового підпису та шифрування електронних документів, Міністерством доходів і зборів України впроваджено в дослідну експлуатацію доопрацьоване програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"».
В даному програмному забезпеченні реалізовано:
- формування звітності до Державної служби статистики України;
- формування звітності безпосередньо до Міністерства доходів та зборів України;
- накладання електронного цифрового підпису та шифрування електронних документів.
Оновлення від 27.01.14:
В програмному забезпеченні впроваджено:
- формування звітності з Єдиного соціального внеску до Пенсійного Фонду України;
- формування "Договору про визнання електронних документів" в електронному вигляді.
Програмне забезпечення розміщене за адресою: Головна> Електронна звітність> Платникам податків про електронну звітність> Програмне забезпечення> Дослідна експлуатація.«Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"»
Звертаємо увагу, що подання звітності в електронному вигляді унеможливлює ручне втручання в процес обробки та прийняття звітності.
Міністерство доходів і зборів України запрошує громадськість долучитися до обговорення концепції реформи декларування доходів громадян.
В основу концептуальних засад реформи, які ми пропонуємо до обговорення, покладені найкращі світові практики декларування доходів і адміністрування податку на доходи фізичних осіб. Разом з нашими партнерами – аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers – ми уважно вивчили та проаналізували досвід та принципи декларування, що застосовуються у найбільш провідних країнах світу, зокрема, у США, Канаді, Німеччині, Франції, Швеції, Фінляндії, Данії, Швейцарії, Італії, Австралії, Новій Зеландії, Сінгапурі та інших.
Підкреслюємо, ми пропонуємо до обговорення не готовий законопроект, а концептуальні основи та елементи майбутньої системи декларування доходів.Зокрема, ми прагнемо почути думку громадськості, по-перше, з питання розумного обмеження «загальності». Звичайно, що процес декларування стосуватиметься не усіх 44,5 млн. фізичних осіб-платників податків, зареєстрованих в Україні. Ми повинні разом обрати критерії для обмеження кола громадян, які подаватимуть декларації. По-друге, потребує досконалого аналізу один з основоположних принципів реформи - необхідність подання «разової декларації», якою ми пропонуємо підвести рису під минулим і почати взаємовідносини із платниками з чистого аркуша, спираючись на взаємну довіру та повагу. Ці та інші елементи реформи ми закликаємо громадськість разом проаналізувати, щоб сконструювати найбільш оптимальну для України модель декларування доходів.
Ми закликаємо усіх – незалежних експертів, громадські організації, бізнес-асоціації, громадян з активною позицією – до фахового і конструктивного діалогу. Зі свого боку запевняємо, що жодне рішення не буде прийняте, жоден законопроект не буде сформований без врахування вашої думки.Ми розуміємо всю важливість цієї реформи для суспільства, тому готові працювати над нею стільки, скільки буде потрібно.
Міністерство безкомпромісне лише в одній тезі: ця реформа потрібна українському суспільству. Українці вже довели свою громадянську зрілість та готовність жити за європейськими стандартами. Ми маємо втілювати такі стандарти в усіх аспектах нашого життя, в тому числі і у сфері податкових стосунків між громадянином і державою. Це є необхідною умовою для підвищення рівня податкової культури і фінансової грамотності у суспільстві.
Реформа системи декларування доходів громадян також принципово важлива з точки зору боротьби з тіньовою економікою та корупцією. Будь-які зусилля держави в цьому напрямку в односторонньому порядку не матимуть успіху, якщо не спиратимуться на громадську підтримку і не матимуть двостороннього характеру. Крім того, ми очікуємо, що нова система декларування доходів надасть необхідні компенсатори для поступового зниження податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Отже, дозволить знизити навантаження як на роботодавців, так і на найманих працівників. Запевняємо, що Міністерство доходів і зборів зробить усе необхідне, щоб зробити процес декларування максимально простим і зручним для громадян. Ми опрацьовуємо варіанти попереднього заповнення декларацій, розробляємо спрощену форму декларації та плануємо уніфікувати її з іншою звітністю, працюємо над розширенням можливостей електронного декларування. Ми прагнемо, щоб Міністерство сприймали не як контролера, а в якості партнера і помічника. І у громадськості, і у Міністерства єдина мета - зробити систему сплати податків соціально справедливою, підвищити взаємну транспарентність у стосунках громадян із державою. Ми розуміємо, такі важливі реформи не впроваджуються швидко, це тривалий процес. Але розпочинати його потрібно. Головне, не боятися змін. Тільки зміни відкривають нові можливості і роблять нас сильнішими.
Обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів. Долучайтесь!
Також свої пропозиції Ви можете надіслати на електронну скриньку [email protected].
Подання звітності з податку
на прибуток підприємств
Головне управління Міндоходів у Миколаївській області звертає увагу платників податку на прибуток підприємств, що згідно чинного законодавства, для платників авансових внесків базовим податковим (звітним) періодом є календарний квартал або календарний рік.
Протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), але не пізніше 10 лютого 2014 року, подають звітність з податку на прибуток платники авансових внесків, у яких виникли обставини, визначені в п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу. Такі платники податку у 2013 році звітували за 1 квартал, півріччя та три квартали.
Протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, але не пізніше 3 березня 2014 року, подають звітність з податку на прибуток всі інші платники. В тому числі зареєстровані у 4 кварталі 2012 року, які не подавали звітність за 2012 рік, зареєстровані у 2013 році та неприбуткові установи та організації.
Прес-служба ГУ Міндоходів
у Миколаївській області
Нові форми податкової звітності з податку
на прибуток підприємств
Головне управління Міндоходів у Миколаївській області звертає увагу платників податку на прибуток підприємств, що наприкінці минулого року Міндоходів України затверджено нові форми податкових декларацій з податку на прибуток.
Крім того, знаходяться на ухгодженні Проекти форм Звіту про використання коштів неприбутковими установами та організаціями; Розрахунку податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток; податкових декларацій з податку на прибуток банку, з податку на доходи (прибуток) страховика, з податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво.
Фахівці ГУ Міндоходів у Миколаївській області рекомендують платникам податку на прибуток подавати податкову звітність за звітний (податковий) 2013 рік за новими формами, оскільки це дозволить правильно, у відповідності до законодавчих змін, визначити податкові зобов’язання податку на прибуток.
Прес-служба ГУ Міндоходів
у Миколаївській області
Міндоходів посилило захист електронної звітності
Акредитований центр сертифікації ключів ІДД Міндоходів з 1 січня 2014 року переходить на використання двох посилених сертифікатів відкритого ключа. Як стверджують фахівці Центру, такий формат криптографічних повідомлень підвищить захист та безпеку подачі звітності в електронному вигляді за допомогою електронного цифрового підпису та забезпечить високий рівень надійності захисту конфіденційної інформації. Система цифрового підпису припускає, що кожен користувач має свій таємний ключ, який використовується для формування підпису (шифрування інформації), а також відповідний цьому таємному ключу відкритий ключ, який міститься в Сертифікаті відкритого ключа, що призначений для розшифрування ЕЦП і одержання інформації, яка знаходитиметься у звіті.
Таким чином, з 01.01.2014 року для шифрування та розшифрування інформації, яку використовують фахівці та клієнти Міндоходів, потрібно два окремих Сертифіката, що унеможливить підробку ключів та посилить захист інформації від несанкціонованої модифікації сторонніми особами. Зазначені нововведення передбачені наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 18.12.2012 року №739 «Про затвердження Вимог до форматів криптографічних повідомлень», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.01.2013 року за №108/22640. Усі посилені сертифікати, які сформовані до дати набрання чинності даного наказу, будуть обслуговуватись до закінчення їх строку чинності. Тобто, сертифікати, отримані до 01.01.2014 року, дійсні та будуть діяти з моменту їх отримання 2 роки.
У зв’язку з нововведеннями АЦСК ІДД Міндоходів розроблено нові форми реєстраційних документів, які можна завантажити з офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД Міндоходів http://acskidd.gov.ua.
Додатково повідомляємо, що використання нових реєстраційних документів для органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності є обов’язковим з 01.01.2014 року. Всі інші суб’єкти господарювання, у тому числі фізичні особи, можуть використовувати старі форми реєстраційних документів до завершення перехідного періоду (з 01.01.2014 до 13.01.2014 включно).
Довідково: Для самостійної генерації ключів необхідно використовувати оновлену настанову користувача на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД Міндоходів, яку можна переглянути тут http://www.acskidd.gov.ua/download/manual/EU13OManual.pdf.
Деклараційна компанія – 2013
Відповідно до статті 67 Конституції України, обов’язок кожного громадянина (іноземця і особи без громадянства ) сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, а також щорічно подавати до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Ухилення від сплати податків є одним з найшкідливіших господарських злочинів:
- такі діяння руйнують формування фінансових надходжень у державний бюджет, і держава стає неспроможною виконувати свої соціальні функції;
- вся соціальна сфера не має фінансового забезпечення (лікарі, вчителі, пенсіонери, студенти та всі інші);
- суб'єкти несплати податків отримують невиправдані прибутки і мають незаконні переваги на ринку над своїми сумлінними конкурентами.
На сьогодні спостерігається свідоме ухилення від сплати податків за отримані доходи від надання житла в оренду, послуг репетиторства та отриманих доходів за межами України (іноземних доходів). З початку деклараційної кампанії не подано жодної декларації щодо отриманих перелічених доходів.
Нагадуємо, що граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи – до 1 травня 2014 року, а сплатити зазначене податкове зобов’язання до 1 серпня поточного року.
Звертаємо увагу, що за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій чи включення до декларацій перекручених даних передбачена адміністративна відповідальність.
Отримати більш детальну інформацію по викладеному питанню можна безпосередньо в Арбузинському відділенні Южноукраїнської ОДПІ, вул.Леніна, 101 (графік роботи: щоденно з 9.00 до 20.00, в суботу – з 9.00 до 16.00, вихідний - неділя) або за телефонами 3-02-35 та 3-02-37.
Закликаємо всіх громадян: задекларуйте отримані доходи та сплатіть податки!
Арбузинське відділення Южноукраїнської ОДПІ ГУ Міндоходів МО
9 грудня, в усьому світі відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією
В Україні було прийняте принципове рішення підійти до питання боротьби з проявами корупції всебічно та системно. За допомогою експертів світового рівня була створена антикорупційна стратегія Міністерства, яка охоплює усі етапи роботи – від профілактики до виявлення та реагування на факти корупції. Поставлено на меті заздалегідь усунути причину службових правопорушень, а не просто боротися з наслідками. Тому планується, по-перше, надалі розвивати електронні сервіси, максимально скорочувати персональні контакти між платниками та фахівцями Міндоходів. Необхідним кроком у цьому напрямі вважаю запровадження дистанційних електронних перевірок, подальший розвиток електронних сервісів для подання електронної звітності.
По-друге, максимально автоматизуються процеси всередині Міністерства, щоб звести до мінімуму ймовірність неправомірного використання службового становища окремими працівниками.
По-третє, постійно йде робота з колективом. Незабаром запрацює новий підрозділ Міністерства – Департамент службової етики, на який буде покладена функція внутрішнього аудиту, контролю за тим, як наші співробітники дотримуються професійних та етичних стандартів. У серпні був прийнятий спеціальний кодекс етичної поведінки співробітника Міністерства. Крім того, персональна відповідальність за мікроклімат у колективі, за формування негативного ставлення до корупційних проявів покладена на кожного керівника в кожному регіоні.
Не менш важливу частину антикорупційної стратегії складає взаємодія з суспільством. Кожна четверта скарга на неправомірні дії працівників Міндоходів надійшла через інтерактивний сервіс «Пульс». У цьому році отримали через цей сервіс 260 повідомлень про службові правопорушення, бездіяльність чи перевищення повноважень з боку робітників Міндоходів, з них 32 повністю або частково підтвердилися.
Підрозділами внутрішньої безпеки Міністерства за 11 місяців 2013 року було в цілому проведено більше трьох тисяч службових розслідувань, притягнено до дисциплінарної відповідності тисячу співробітників, 130 порушників було звільнено.
Боротьба з корупцією – це завжди вулиця з двостороннім рухом. Відчувати свою відповідальність мають не тільки державні службовці, а й ті громадяни, які прагнуть таким чином вирішити своє питання в обхід закону.
На веб-порталі Міністерства доходів і зборів розпочав свою роботу новий онлайновий сервіс – Електронний кабінет платника податків.
Відтепер кожний платник має змогу облаштувати своє персональне автоматизоване робоче місце, в якому фіксуватиметься вся інформація про його розрахунки з бюджетом. Працювати в кабінеті можна з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет.
Як зазначають фахівці Міндоходів, новий сервіс зорієнтований на зручність та допомогу платнику податків у формуванні його податкових звітів та своєчасній сплаті коштів до бюджету.
Так, у своєму Електронному кабінеті платник зможе підготувати, заповнити і надіслати звітність в електронному вигляді та одразу ж отримати квитанцію про її прийняття (або неприйняття). Для зручності податкова звітність подаватиметься одним пакетом, тобто декларація з усіма додатками. На кожен прийнятий пакет документів надсилатиметься одна квитанція про прийняття декларації.
Крім того, можливості сервісу дозволяють платникам переглядати свої дані про стан розрахунків з бюджетом на конкретну дату та прогноз щодо платежів до кінця поточного року. Про граничні терміни подання документів та сплати податків нагадає „Календар платника”, в якому автоматично кольором позначаються подані документи та ті, терміни яких наближаються.
Увійти до Електронного кабінету можна за адресою kpp.minrd.gov.ua або за гіперпосиланням „Електронний кабінет платника податків” на порталі Міндоходів шляхом авторизації за допомогою електронного цифрового підпису. У разі відсутності такого ключа, отримати його можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів, яких на сьогодні в Україні нараховуєтсья 104.
З детальною інструкцією щодо роботи Електронного кабінету можна ознайомитися на його головній сторінці, в якій покроково розписані етапи роботи з системою.
Крім того, отримати консультацію щодо функціонування сервісу можна за тел. (044) 323-01-11, 067-555-01-11, 066-555-01-11.
У разі виникнення збоїв у роботі сервісу користувачі можуть про це, надіславши повідомлення на електронну адресу [email protected].
З 1 січня 2014 року підприємства з позитивною податковою історією отримають можливість проходити прискорену процедуру відшкодування податку на додану вартість. Для них термін камеральної перевірки, що є обов’язковим елементом процедури відшкодування ПДВ, буде скорочено з 20 до 5 днів.
Міністерство доходів і зборів підготувало проект наказу, яким визначається порядок та критерії, за якими підприємствам буде присвоюватися статус платника з позитивною податковою історією.
Міндоходів планує надавати відповідний статус за результатами автоматизованого аналізу податкової звітності до 1 числа кожного звітного (податкового) місяця, починаючи з 2014 року. Зараз фахівці Міністерства завершують розробку програмного забезпечення, яке в автоматичному режимі визначатиме відповідність наданих звітів критеріям, затвердженим Податковим Кодексом та постановою Кабінету Міністрів.
Зокрема, право на отримання «позитивного» статусу матимуть платники ПДВ, які протягом останніх трьох років декларували суми бюджетного відшкодування, забезпечують своєчасне подання звітності та не мали випадків анулювання реєстрації платника ПДВ.
Окрім цього, претенденти на цей статус мають відповідати критеріям, необхідним для автоматичного відшкодування податку на додану вартість. Нагадаємо, такі суб’єкти господарювання мають регулярно подавати звітність, не перебувати у процедурі банкрутства, не мати податкового боргу та платити своїм найманим працівникам щонайменше дві з половиною мінімальних зарплати.
За оцінками фахівців Міндоходів, виокремлення підприємств з позитивною податковою історією сприятиме спрощенню адміністрування податків для сумлінних платників та підвищенню ефективності системи відшкодування ПДВ в цілому.
Звітність в електронному вигляді формують вже 214 тис. касових апаратів. Саме таку кількість реєстраторів розрахункових операцій за 11 місяців поточного року було підключено до Системи зберігання і збору даних від РРО Міндоходів.
Із загальної кількості касової техніки не підключеними залишаються лише 10 відс. апаратів. Власники цих моделей мають лише два тижні для їх переоснащення, оскільки вже з 1 січня 2014 року за відсутність електронної стрічки будуть застосовуватися штрафи.
Фахівці Міндоходів нагадують, що починаючи з 2013 року користувачі касової техніки повинні звітувати до органів Міндоходів в електронному вигляді. Саме для цього реєстратори розрахункових операцій мають бути оснащені електронними стрічками, на яких формуватимуться копії розрахункових документів і фіскальних звітів.
Під час переоснащення техніки платники можуть користуватися Державним реєстром розрахункових операцій, в якому нараховується 86 сертифікованих приладів.
Це ті касові апарати, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів в електронній формі.
З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі Міндоходів http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html.
У 2013 році по направлених до суду провадженнях про ухилення від сплати податків добровільне відшкодування збитків збільшено в 1,5 раза. Загалом, про провадженнях, що розслідуються слідчими Міндоходів, до бюджету надійшло 1,8 млрд. гривень. Таких результатів вдалося досягти за рахунок зосередження працівників слідчо-оперативних підрозділів на діяльності з базами даних та аналітично-інформаційними системами одночасно зі зменшенням втручання у господарську діяльність підприємців.
Про це заявив начальник Головного слідчого управління фінансових розслідувань Міндоходів Анатолій Яковинець під час засідання „круглого столу” з представниками громадськості та бізнесу у рамках проведення „тижня права”.
Для впровадження норм нового Кримінального процесуального кодексу було розроблено програмні продукти, які дозволяють по заданих параметрах виявляти підприємства, що підпадають під певні ризики, які свідчать про несумлінних суб’єктів господарювання. За рахунок цього було зменшено безпосередні контакти оперативно-слідчих підрозділів з підприємцями.
Так, зокрема, якщо у минулому році податковою міліцією було зареєстровано 25 тис. заяв про злочини, то цього року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості лише про 12,5 тис. злочинів. Крім того, протягом поточного року до суду направлено майже таку ж кількість проваджень, як за минулий чи позаминулий роки, у тому числі і щодо 52 осіб, які вчинили податкові злочини у складі організованих груп.
Із незаконного обігу вилучено 36 млн. підроблених марок акцизного податку, 1,5 млн. пляшок фальсифікованих алкогольних напоїв, понад 19 млн. пачок підроблених тютюнових виробів.
Водночас збільшення ефективності діяльності слідчо-оперативних підрозділів не відбулось за рахунок тиску на платників податків.
„У кримінальних провадженнях, які розслідуються нашими слідчими, під вартою не утримується жодна особа. Для нас не важлива кількість кримінальних справ, важливі відрахування до бюджету – щоб всі збитки, завдані державі несумлінними підприємцями, були відшкодовані у повному обсязі”, – наголосив Анатолій Яковинець.
Мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу буде подовжено у 2014 році. Про це заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко сьогодні, 11 грудня, під час зустрічі з більше ніж 400 підприємцями та експертами, присвяченій обговоренню питань спрощеної системи оподаткування.
„Мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу буде подовжено. Ця ініціатива була висунута бізнесом, і ми її підтримали. Впевнений, що цей крок надасть підприємцям, які працюють на спрощеній системі оподаткування, стимули для зростання та розвитку, що, у свою чергу, сприятиме збільшенню відрахувань до бюджету”, – наголосив Олександр Клименко.
Міністр також підкреслив, що спрощена система оподаткування виправдала себе як з точки зору зростання підприємницької ініціативи, так і з точки зору надходжень до бюджету.
За словами Міністра, сьогодні на спрощеній системі працюють майже 1,5 млн. суб’єктів господарювання. Тільки за останній рік новими платниками єдиного податку стали більше 62 тисяч підприємців. Найбільш інтенсивно - на 23% - протягом року збільшувалася кількість підприємців третьої групи, на якій зараз працюють майже 300 тисяч платників.
„Враховуючи ті побоювання, які висловлював бізнес під час податкового майдану, вважаю це показовим результатом вірності прийнятих два роки тому рішень. І хоча податки і збори від малого і середнього бізнесу сьогодні забезпечують біля 2% від загальних надходжень до бюджету, ми високо цінуємо ваш внесок в національну економіку ”, – зазначив Олександр Клименко.
Міністр запевнив, що робота над дерегуляцією, спрощенням податкових і митних процедур для малого і середнього бізнесу продовжиться й у наступному році.
Зокрема, з 2014 року підприємці, що працюють на спрощеній системі оподаткування, отримають можливість ведення в електронному вигляді книг обліку доходів і витрат. Це дозволить автоматично, на підставі даних книги подавати податкову звітність в режимі онлайн. Окрім цього, з 1 січня підприємці - «спрощенці» першими зможуть оцінити переваги такої новації як сервіс електронних перевірок. Ця процедура дозволить проводити аудит бухгалтерської звітності дистанційно, не відволікаючи підприємця від його основної діяльності. З 2015 року цю можливість отримають всі представники малого та середнього бізнесу, а з 2016 року – й інші платники податків.
19.11.2013 - Головне управління Міндоходів у Волинській області
Завдяки активній позиції Міндоходів в питаннях легалізації робочих місць протягом десяти місяців 2013 року у приватному секторі економіки на Волині легалізовано працю 533 найманих працівників, - повідомили в управлінні доходів і зборів з фізичних осіб ГУ МІндоходів у Волинській області.
Окрім того, фахівці Міндоходів переконали 1720 роботодавців Волині дотримуватися гарантій в оплаті праці, тобто підняти зарплату до мінімального рівня, визначеного законом.
«За умови дотримання законодавчих вимог усіма керівниками бізнес-структур та приватними підприємцями місцеві бюджети можуть отримувати значні додаткові кошти у вигляді сплаченого податку на доходи фізичних осіб. Тому фахівці Міндоходів спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування мають напрацьований досвід та алгоритм роботи з працедавцями, які порушують визначені законом умови оплати праці. Лише за десять місяців цього року завдяки заходам органів доходів і зборів на Волині з дотриманням соціальних гарантій додатково виплачено майже мільйон гривень заробітної плати», - розповів начальник ГУ Міндоходів у Волинській області Ігор Сінгаєвський.
Керівник ГУ відомства на Волині зазначив, що внаслідок легалізації праці до бюджету сплачено 108 тисяч гривень ПДФО.
Разом з тим, в результаті підвищення рівня оплати праці до місцевих бюджетів на Волині надійшло 576,7 тисячі гривень податку на доходи фізичних осіб.
Довідково: за підсумками десяти місяців 2013 року на Волині сплачено 715,2 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.
19.11.2013 - Головне управління Міндоходів у Херсонській області
Через пункт пропуску в зоні діяльності Херсонської митниці Міндоходів під час перевірки документів на вантаж інжиру, що прямував з Ірану, митниками припинено спробу незаконного переміщення через митний кордон України сушеного інжиру.
Для співставлення відповідності інформації щодо кількості та ваги товару по документам їх фактичній наявності був проведений митний огляд вантажного відділення транспортного засобу. Митниками було виявлено на 436 коробок сушеного інжиру більше, ніж зазначено у документах.
За даним фактом складений протокол про порушення митних правил, не задекларовані товари вартістю близько 350 тис.грн. вилучені. На правопорушника чекає конфіскація вилучених товарів та штраф у розмірі їх вартості.
Діяльність ЮУ ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області за 10 місяців
За період з 01.01.2013 по 31.10.2013 року надійшло всього податків та зборів - 149929,3 тис.грн. В порівнянні з минулим роком за аналогічний період надійшло 133216,8 тис.грн., або 112,5%. Міністерством доходів і зборів забезпечено адекватні макроекономічним показникам темпи надходжень податкових і митних платежів до місцевих бюджетів.
Структура бюджетів територіальних громад залишається сталою – як і раніше, дві третини надходжень забезпечується за рахунок сплати податку на доходи з фізичних осіб. У 2013 році відрахування з доходів громадян склали 123342,1 тис.грн., що більше у порівнянні із минулим роком на 14682,2 тис.ргн. або 113,5%, при зростанні фонду оплати праці на 4.5%.
Збільшення відрахувань з податку на доходи фізичних осіб вдалося досягнути, головним чином, за рахунок «детінізації» використання найманої праці та індивідуального підприємництва.
Зокрема, за результатами заслуховування курівників підприємств – боржників на засіданнях комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, то погашено таку заборгованість.
У приміщенні Южноукраїнської ОДПІ ГУ Міндоходів створено кабінет, що видає безкоштовно електронно-цифрові підписи ЕЦП (електронні ключі) для подачі звітності в індивідуальному порядку у електронній формі. Станом на 01.11.13 р.
1600 платників податків подають звітність в електронному виді.
Южноукраїнська ОДПІ щомісячно проводить тематичні зустрічі з платниками податків, семінари-практикуми, сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія», надаються консультації на особистих прийомах та по телефону, публікуються роз’яснення податкового законодавства на офіційному сайті органів влади м.Южноукраїнська.
З початку року було проведено для платників податків семінарів та практикумів -82, надано консультації з питань оподаткування всього – 3600 з початку року, в т.ч. під час зустрічі – 2580, по телефону 1020. Проведено сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» посадовими особами інспекції – 16 сеансів.
З початку року підготовлено 115 матеріалів з питань податкового законодавства у друкованих ЗМІ. Розповсюджено 30 матеріалів друкованої продукції загальним накладом 400 примірників. Крім того, проведено 42 заходи з майбутніми платниками податків.
Для створення сприятливих умов ведення бізнесу Міндоходів України розроблено нову спрощену форму Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі — самозайняті особи), та Порядок її ведення, які затверджено наказом від 16.09.2013 р. № 481.
Відтепер самозайняті особи мають право самостійно обирати, в якому вигляді вони вестимуть Книгу обліку доходів і витрат (далі — Книга), зокрема в електронному або паперовому.
У разі обрання самозайнятою особою ведення Книги в електронній формі така особа зобов’язана: отримати посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованими центрами сертифікації ключів, включених до системи подання податкових документів в електронному вигляді, укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом і сформувати заяву на отримання Книги та надіслати її до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв’язку з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Контролюючий орган за місцем податкового обліку реєструє заяву самозайнятої особи на отримання Книги у реєстрі поданих заяв і протягом трьох робочих днів формує та надсилає самозайнятій особі повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера та дати її реєстрації.
Нагадаємо, що з січня 2014 р. працюватиме сервіс «Електронний кабінет платника податків», яким передбачено для самозайнятих осіб режим «Ведення книг обліку доходів і витрат та книги обліку доходів в електронному вигляді та формування відповідної податкової декларації».
У разі обрання самозайнятою особою ведення Книги у паперовому вигляді така особа зобов’язана подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник Книги, на титульному аркуші якої зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), податкова адреса, номер і дата свідоцтва про право на здійснення незалежної професійної діяльності (за наявності).
Книга прошнурована, пронумерована, безоплатно реєструється в контролюючому органі та засвідчується підписом керівника або заступника контролюючого органу і скріплюється печаткою.
Наразі відсутня вимога щодо ведення Книги найманими особами, які перебувають у трудових відносинах із самозайнятою особою. Отже, самозайнята особа заповнює Книгу самостійно за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.
Крім того, в Книзі не передбачено проведення фізичними особами — підприємцями інвентаризації залишків товарів на початок і кінець року, що, в свою чергу, спрощує процедуру її ведення.
Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються самозайнятою особою для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи. При цьому фізичні особи — підприємці, зареєстровані як платники ПДВ, не включають до витрат і доходу суми ПДВ, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт і послуг).
На відміну від попередньої нова Книга містить меншу кількість граф:
· період обліку (день, місяць, квартал, рік);
· сума доходу;
· сума повернутих коштів за товари (роботи, послуги);
· загальна сума отриманого доходу, яка підлягає декларуванню (графа 2 — графа 3);
· витрати (реквізити підтвердного документа, сума витрат, пов’язаних з придбанням товарів, витрати на оплату праці найманих працівників, інші витрати);
· сума чистого оподатковуваного доходу (графа 4 — графа 6 — графа 7 — графа 8).
Внесення виправлень самозайнятою особою, яка веде облік доходів у паперовому вигляді, здійснюється шляхом вчинення нового запису, який засвідчується підписом. У Книзі в електронному вигляді допускаються виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.
Книга зберігається у самозайнятої особи протягом трьох років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.
Зверніть увагу, що з метою уникнення непорозумінь щодо ведення самозайнятими особами книг Міндоходів України рекомендує тим самозайнятим особам, які ведуть облік доходів і витрат у Книзі, затвердженій наказом від 24.12.2010 р. № 1025, продовжувати її ведення до кінця 2013 р., а вже з 01.01.2014 р. вести Книгу за новою формою.
Електронний кабінет платника податків – це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування.
Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Міністерства доходів і зборів з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
За допомогою даного сервісу платник податків має змогу:
· підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;
· переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків)
Для роботи з кабінетом платника податків необхідно мати:
· комп’ютер з встановленою операційною системою Windows (версії від Windows XP SP3 до Windows 8), підключений до мережі Інтернет;
· електронні ключі, видані Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів (АЦСК ІДД - http://acskidd.gov.ua/);
· бажано мати встановленим Microsoft .NET версії 4.0 або вище (у разі відсутності, Вам буде запропоновано встановити її автоматично).
До початку роботи просимо ознайомитися з інструкцією по експлуатації.
Інструкція по роботі з системою
Податкові пільги зі сплати податку на додану вартість для операцій з постачання програмної продукції розповсюджуються не тільки на суб’єктів індустрії програмної продукції.
Це та інші роз’яснення щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій на постачання програмної продукції містяться в спеціальній Узагальнюючій податковій консультації, розробленій Міністерством доходів і зборів України.
Фахівці Міндоходів сподіваються, що ці новації дозволять виходити на ринок програмного забезпечення не тільки спеціалізованим компаніям, а й фахівцям-фрілансерам або підприємствам інших галузей, що мають власні IT-підрозділи та займаються розробкою «софту». На думку експертів Міністерства, це стимулюватиме розвиток програмної індустрії через посилення конкуренції на рівних умовах.
Крім того, згідно із Узагальнюючою консультацією, для застосування пільги не має значення, як саме замовник отримав програму – через Інтернет чи на матеріальних носіях. Також зазначимо, що послуги з технічної підтримки програм, що надаються виробником таких програм не оподатковуються.
Від оподаткування звільнені програми, їхні компоненти, операції з продажу прав на використання програмного забезпечення, а також продаж примірників (копій) програмної продукції з відповідною ліцензією. Не оподатковується і продаж засобів криптографічного захисту інформації («електронні ключі», сертифікати безпеки та ін.).
У Міндоходів розраховують, що сприятливий режим оподаткування призведе як до зростання обсягів виробництва IT-індустрії, так і для виходу українських програмістів на міжнародні ринки та залучення іноземних інвесторів.
Нагадаємо, для операцій з постачання програмної продукції тимчасово, з 1 січня 2013 до 1 січня 2023 року запроваджено пільговий режим оподаткування ПДВ.
З текстом Узагальнюючої податкової консультації можна ознайомитися на веб-порталі Міндоходів http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/uzagalnyuyuchi-podatkovi-konsultatsii/62851.html.
Звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування до органів Міндоходів можна надсилати в електронному вигляді.
За словами фахівців Міністерства, такий формат звітування зекономить платникам час та кошти. Адже в паперовому вигляді звітність потрібно подавати особисто лише до Центрів обслуговування платників податків, надіслана поштою вона не приймається.
Для електронного звітування платникам потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення та отримати цифровий підпис, який Міндоходів надає безкоштовно.
Електронні формати (архів форматів) документів звітності з єдиного внеску та довідник відповідності кодів органів Міндоходів та кодів органів Пенсійного фонду розміщено на веб-порталі Міністерства.
Нагадаємо, що звіт за вересень про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування потрібно подати до 21 жовтня 2013 року включно (оскільки у цьому місяці 20 число припадає на вихідний, то останнім звітним днем є понеділок, 21 жовтня).
Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України [email protected].
Завантажити програмне забезпечення можна з таких ресурсів:
1 |
Програмне забезпечення для формування, підписання та подання звітності «M.E.Doc» |
|
2 |
АРМ «Єдиний внесок» (тільки для формування звітності). Підписання звітності сформованої засобами АРМу «Єдиний внесок» можливо в ПО «M.E.Doc» |
|
3 |
Програмне забезпечення для формування та подання звітності «iFin Zvit» |
Перелік рахунків для зарахування єдиного соціального внеску відкритих на імя органів Міністерства доходів і зборів України у Миколаївській області. Формат: XLS | Добавлен: 23/08/2020 17:03:24 |
28Kb скачать |
Іноземні інвестиції в Україну скоротилися на $ 390 млн.У другому кварталі 2013 року в українську економіку вклали $ 1,055 млрд, але водночас вилучили $ 1,624 млрд.Надходження прямих інвестицій в Україну в другому кварталі 2013 року скоротилися на $ 390 млн. Про це повідомляє Державна служба статистики.
За даними відомства, за звітний квартал іноземні інвестори вклали в українську економіку $ 1,055 млрд, але водночас вилучили $ 1,624 млрд. Тоді як у першому кварталі 2013 року вклали в економіку України понад 1,5 млрд доларів.
Обсяг інвестицій скоротився вперше з 2010 року.
Для іноземних інвесторів на території України встановлюється національний режим інвестиційної та іншої господарської діяльності, за винятками, передбаченими законодавством України та міжнародними договорами України.
Для окремих суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють інвестиційні проекти із залученням іноземних інвестицій, що реалізуються відповідно до державних програм розвитку пріоритетних галузей економіки, соціальної сфери і територій, може встановлюватися пільговий режим інвестиційної та іншої господарської діяльності.
Законами України можуть визначатися території, на яких діяльність іноземних інвесторів та підприємств з іноземними інвестиціями обмежується або забороняється, виходячи з вимог забезпечення національної безпеки.
Іноземні інвестиції можуть здійснюватися у таких формах:
· часткової участі у підприємствах, що створюються спільно з українськими юридичними і фізичними особами, або придбання частки діючих підприємств;
· створення підприємств, що повністю належать іноземним інвесторам, філій та інших відокремлених підрозділів іноземних юридичних осіб або придбання у власність діючих підприємств повністю;
· придбання не забороненого законами України нерухомого чи рухомого майна, включаючи будинки, квартири, приміщення, обладнання, транспортні засоби та інші об'єкти власності, шляхом прямого одержання майна та майнових комплексів або у вигляді акцій, облігацій та інших цінних паперів;
· придбання самостійно або за участю українських юридичних або фізичних осіб прав на користування землею та використання природних ресурсів на території України;
придбання інших майнових прав.
Головне управління Міндоходів у м. Києві інформує, що 03.08.2013 року набрав чинності Закон України від 04.07.2013р. №407-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо фінансових векселів», яким внесено зміни до Податкового кодексу України щодо вдосконалення процедури видачі фінансових векселів.
Тимчасово, до 1 січня 2014 року платник податку має право за власним бажанням отримати бюджетне відшкодування податку на додану вартість у вигляді фінансового казначейського векселя.
Видача фінансового казначейського векселя прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів із бюджетного рахунку на рахунок платника податку. Тобто платники зможуть самостійно визначати, в якій формі отримувати бюджетне відшкодування: грошима чи векселями, адже про обрання способу відшкодування податку на додану вартість з бюджету шляхом видачі векселів платник має зазначити у поданій ним заяві.
Ведення реєстру векселів здійснюється Державною казначейською службою України. Строк обігу векселів – до 5 років, дохідність векселів – 5% річних. Виплата доходу за векселями відбуватиметься в момент їх пред’явлення до сплати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Сума податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з бюджету шляхом видачі фінансових казначейських векселів, поділяється на рівні частини, на кожну з яких видається окремий фінансовий казначейський вексель із строком платежу один, два, три, чотири та п’ять років.
Платник податку має право сплачувати суми будь-яких узгоджених грошових зобов’язань, що сплачуються до Держбюджету, шляхом пред’явлення для сплати фінансового казначейського векселя (не раніше настання строку платежу, визначеного у векселі).
Позитивну різницю між сумою узгодженого податкового зобов’язання, яку платник бажає погасити векселем, та сумою векселя він доплачуватиме коштами.
Від’ємну різницю між сумою узгодженого податкового зобов’язання, яку платник бажає погасити векселем, та сумою векселя, на підставі поданої ним відповідної заяви, він матиме право за бажанням або отримати коштами, або отримати нові векселі.
Порядок видачі, обігу, обліку та сплати за фінансовими казначейськими векселями затверджується Кабінетом Міністрів України.
Тютюнові вироби загальною вартістю 661,5 тис. грн. виявили оперативники Міндоходів у Миколаївській області. Понад 82 тис. пачок сигарет виробництва Російської Федерації, Білорусі та Молдови реалізовувалися або з підробленими марками акцизного податку України, або взагалі без них. Наразі оперативники проводять перевірочні заходи для встановлення каналу потрапляння тютюнового товару на територію України та осіб, причетних до незаконної торгівлі.
Боротьба з незаконним збутом та зберіганням підакцизних товарів є одним з пріоритетів у діяльності Міністерства. Так, з початку року викрито 386 кримінальних правопорушень у сфері обігу підакцизних товарів. Вилучено близько 7 млн. пачок тютюнових виробів на загальну суму понад 56 млн. грн., 93 тис. дал спирту на суму 34 млн. грн. та близько 130 тис. дал лікеро-горілчаних напоїв на більш ніж 63 млн. грн.
Одним із засобів боротьби з таким тіньовим ринком фахівці Міндоходів вважають нові акцизні марки, якими з 1 вересня поточного року маркуватимуться усі алкогольні напої та тютюнові вироби. Нові марки відрізняються графічним дизайном та кольоровою гамою, а наявність графічного захисного елементу, який містить інформацію в закодованому вигляді, захищає їх від підробок шляхом сканування, копіювання чи друку.
Нагадаємо, акцизна марка нового зразка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 474 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010р. № 1251 і від 13 березня 2013р. №
Відтепер Міндоходів прийматиме та оброблятиме звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Саме на його адресу потрібно надавати звіти про суми нарахованого єдиного внеску.
Міністр Олександр Клименко доручив організувати процес переходу таким чином, щоб платники єдиного внеску не відчули жодних незручностей від зміни адміністратора. «Міністерство провело всю необхідну технічну та організаційну підготовку, щоб для підприємців цей процес був максимально комфортний. Ми плануємо вдосконалити адміністрування єдиного внеску за рахунок розширення можливостей електронного звітування. Створюються усі умови, щоб якомога більше підприємців змогли скористатися цією можливістю. Це безкоштовні електронні ключі, зручний онлайн-інтерфейс, консультації фахівців Міндоходів», - підкреслив Міністр.
Суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки органів Міндоходів, відкриті в Головних управліннях Державної казначейської служби України, які розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів у розділі «Реєстри» за адресою: http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/111543.html.
Нагадаємо, що адміністрування єдиного внеску Міндоходів розпочато у зв’язку з набранням чинності законами України від 04 липня 2013 року № 404-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” та „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” № 406-VII (далі – Закон № 406).
Для забезпечення отримання органами Міндоходів достовірної інформації про обсяги розрахункових операцій вважаємо доцільним організувати подання звітності про використання РРО наступним чином.
В період до підключення до Системи (персоналізації) суб'єкт господарювання подає звіт за формою ЗВР-1 до 15 числа місяця, наступного за звітним.
Після підключення до Системи, тобто за період, наступний після місяця, у якому проведено персоналізацію, припиняється подання паперової звітності і контрольно-звітна інформація передається лише у електронному вигляді до Системи зберігання і збору даних РРО.
За місяць, у якому проведено підключення до Системи (персоналізацію), суб'єкт господарювання у термін до 15 числа наступного місяця, подає звіт ЗВР-1 з зазначенням обсягів розрахункових операцій за період звітного місяця до дня проведення персоналізації і відповідно початку електронного звітування.
Наприклад, якщо суб'єктом господарювання персоналізовано РРО 25 серпня, він до 15 вересня подає звіт ЗВР-1, в якому вказує обсяги розрахункових операцій, проведених до 25 серпня.
В подальшому подання звітності за формою ЗВР-1 суб'єктом господарювання припиняється !
Після підключення до Системи, тобто за період, наступний після місяця, у якому проведено персоналізацію, звітність за формою ЗВР-1 не подається і контрольно-звітна інформація передається лише в електронній формі по дротових або бездротових каналах зв'язку на базі технології, розробленої Національним банком України.
В разі допущення помилок при поданні звітності, а саме дублювання інформації, суб'єкт господарювання самостійно виправиляє помилки та письмово повідомляє відповідний орган Міндоходів з метою подальшого занесення до бази даних коректної інформації про виторги.
Звітність за формою ЗВР-1 згідно з вимогами п. 7 ст. З Закону №265 щомісячно подається суб'єктами господарювання, яким відповідно до ст. 10 Закону №265 та постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 №1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових, книжок та книг обліку розрахункових операцій.
З 1 вересня 2013 року запрацювали зміни внесені у Податковий кодекс України щодо трансфертного ціноутворення.
Трансфертне ціноутворення – система визначення звичайної ціни у контрольованих операціях, повинно забезпечити додаткові умови розвитку нашої економіки, стати надійним бар’єром неконтрольованого виведення капіталів до офшорних зон та сприяти наповненню бюджету нашої країни.
Важливими моментами цієї системи є:
1. контролювання економічних, фінансових операції не тільки з офшорами, а з усіма країнами, де запроваджені низькі ставки або пільговий режим оподаткування,
2. контроль за операціями між пов’язаними особами – нерезидентами, а з резидентами, тільки у разі якщо за попередній звітний рік було задекларовано збитки, застосовуються спеціальні режими оподаткування чи є податкові пільги.
Зазначені операції визнаються контрольованими, якщо загальна сума здійсненої операції з одним контрагентом дорівнює, або перевищує 50 млн.грн.
Така оновлена система визначення звичайних цін для контрольованих операцій не завдасть сумлінному бізнесу великого клопоту. Звітування здійснюється один раз на рік до 1 травня року, наступного за звітним, звіт можна подати в електронному вигляді, первинні документи по зазначених операціях надаються тільки під час перевірки, немає потреби вести окремий бухгалтерський облік для цілей контролю за трансфертним ціноутворенням.
Також демократичним кроком є запровадження пільгових, чисто умовних штрафних санкції у період з 1 вересня 2013 року по 1 вересня 2014 року. Розмір штрафу в цей період визначено на рівні 1 гривня.
Звертаємо увагу платників податків, що штраф за неподання звіту, або обов’язкової документації про проведені платником податку протягом року контрольовані операції, застосовується без пільг, а на підставі п.120.3 ст. Податкового кодексу України.
19.09.2013 р. в приміщенні Арбузинського відділення Южноукраїнської ОДПІ відбулась зустріч в.о. начальника Арбузинського відділення Южноукраїнської ОДПІ О.В. Чадова з представниками Пенсійного Фонду та ДВС, щодо взаємодії Згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.10.2010 року (зі змінами та доповненнями) всі платники єдиного соціального внеску повинні сплачувати внесок. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов»язкового державного соціального страхування в обов»язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов»язкового державного соціального страхування.
Так станом на 19.09.2013 року систематично не сплачують та мають заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску до ПФУ в Арбузинському районі Миколаївської області слідуючі платники:
- ФОП Сироїд Іван Миколайович
- ФОП Баланенко Анастасія Василівна;
- ФОП Лисенко Олексій Дмитрович.
Загальна система оподаткування
Відповідно до п. 2 частини першої ст. 7 та частини одинадцятої ст. 8 Закону про ЄСВ фізичні особи - підприємці та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності (крім фізичних осіб — підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування), сплачують єдиний внесок у розмірі 34,7% сум доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, та нараховують його на суму доходу, що розподіляється між членами їх сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу на місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, яка дорівнює 15 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок.
Враховуючи розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений Законом про Держбюджет-2011, максимальна величина бази нарахування єдиного внеску цього року становить:
з 1 січня — 14 115 грн. (максимальний розмір єдиного внеску для фізичних осіб — підприємців становить 14 115 х 34,7% = 4897,91 грн.);
з 1 квітня — 14 400 грн. (максимальний розмір єдиного внеску для фізичних осіб — підприємців становитиме 14 400 х 34,7% = 4996,80 грн.);
з 1 жовтня — 14 775 грн. (максимальний розмір єдиного внеску для фізичних осіб — підприємців становитиме 14 775 х 34,7% = 5126,93 грн.);
з 1 грудня — 15 060 грн. (максимальний розмір єдиного внеску для фізичних осіб — підприємців становитиме 15 060 х 34,7% = 5225,82 грн.).
Обмеження виплат, на які нараховується єдиний внесок, максимальною величиною, що встановлюється законодавством, здійснюється за кожний місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Спрощена система оподаткування
Згідно із Законом про ЄСВ фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховують єдиний внесок на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше за максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, яка дорівнює 15 розмірам прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу, вона визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць.
Мінімальна заробітна плата, встановлена Законом про Держбюджет-2011, становить:
з 1 січня — 941 грн.;
з 1 квітня — 960 грн.;
з 1 жовтня — 985 грн.;
з 1 грудня — 1004 грн.
Відповідно, сума єдиного внеску (34,7% від мінімальної заробітної плати), яку необхідно сплатити до Пенсійного фонду України, становить:
з 1 січня — 326,53 грн.;
з 1 квітня — 333,12 грн.;
з 1 жовтня — 341,80 грн.;
з 1 грудня — 348,39 грн.
При цьому слід зазначити, що згідно з підрозділом 8 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу нарахування, обчислення та сплата єдиного внеску здійснюються суб'єктами малого підприємництва, які сплачують єдиний або фіксований податок, у порядку, визначеному Законом про ЄСВ.
Єдиний або фіксований податок сплачується на рахунок відповідного бюджету в розмірі частини єдиного податку або фіксованого податку, що підлягають перерахуванню до цих бюджетів відповідно до норм Указу № 727/98 та Закону № 129/98-ВР (крім єдиного податку, який сплачується у січні 2011 р. за останній звітний (податковий) період 2010 р.). При цьому розподіл коштів єдиного податку або фіксованого податку на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або до Пенсійного фонду України Держказначейством України не здійснюється.
Фізичних осіб — підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ визначено платниками єдиного внеску.
Базою для нарахування єдиного внеску для зазначених платників (крім фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Згідно з частиною четвертою ст. 4 Закону про ЄСВ звільняються від сплати за себе єдиного внеску фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Фізичні особи — підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування і є пенсіонерами, сплачують єдиний внесок на загальних підставах.
З 04.08.2013 р. набрав чинності Закон № 403, яким внесено зміни до діючої редакції ст. 265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу України.
ОБ’ЄКТИ, ЩО НЕ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ:
об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних, або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника;
об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими згідно із законом, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.
БАЗА ОПОДАТКУВАННЯ
У разі наявності у платника податку — фізичної особи більше одного об’єкта оподаткування, в тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків, у тому числі їх часток), база оподаткування обчислюється виходячи із сумарної житлової площі таких об’єктів з урахуванням норм пп. 265.4.1 п. 265.4 ст. 265 Податкового кодексу.
ПІЛЬГИ ЩОДО СПЛАТИ ПОДАТКУ
Переглянуто розміри житлової нерухомості, щодо якої застосовуватимуться пільги. Так, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи — платника податку, зменшується:
для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на
для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на
Крім того, внесеними змінами ст. 265 Податкового кодексу доповнено нормою, що передбачає надання пільги власникам, які володіють різними видами об’єктів житлової нерухомості (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), шляхом зменшення бази оподаткування на
Водночас існуючі норми доповнено нормою, згідно з якою пільги щодо сплати податку на нерухоме майно не поширюються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).
СТАВКИ ПОДАТКУ
Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом на 1 січня звітного (податкового) року, за
Так, ставки податку для фізичних осіб встановлюються в таких розмірах:
не більше 1% — для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує
2,7% — для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує
1% — для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує
2,7% — для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує
Ставки податку для юридичних осіб встановлюються в таких розмірах:
1% — для квартир, житлова площа яких не перевищує
2,7% — для квартир, житлова площа яких перевищує
ПОРЯДОК ОБЧИСЛЕННЯ СУМ ПОДАТКУ
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, що перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ
Змінено терміни подання декларації з податку на нерухоме майно юридичними особами — з «до 1 лютого» на «до 20 лютого».
З 08.08.2013 р. набрав чинності Закон України «Про утилізацію транспортних засобів». Визначено правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов’язаної зі збиранням, видаленням, знешкодженням і утилізацією непридатних для використання транспортних засобів на території України з метою забезпечення екологічної безпеки, охорони навколишнього природнього серодовища, життя та здоров’я громадян.
Контролю за легальним працевлаштуванням найманих працівників у Арбузинському відділенні Южноукраїнської ОДПІ приділяється особлива увага. В рамках операції «Урожай-2013» здійснюється відпрацювання даного питання. В нинішніх умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Нагадуємо, що в ст.163-4 КУпАП передбачено штрафи за не утримання або не перерахування до бюджету сум податків на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, а також не повідомлення або несвоєчасне повідомлення ДПІ про доходи громадян. Також слід зазначити ,що за грубі порушення законодавства про працю може наставати кримінальна відповідальність згідно ст. 172 КК України, яка передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі до 50 НМДГ або позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю строком до 3-х років, або виправними роботами до 2-х років.
Шановні суб’єкти господарської діяльності, не наражайте себе на штрафи, оформляйте найманих працівників офіційно. Про використання праці нелегалів та виплати заробітної плати «в конвертах» і т.д. можна повідомити за тел. 3-02-37.
Непоміченою революцією став для бізнесу перехід від паперового до електронного документообігу. Зупинимось на базових ньюансах перших кроків підприємця або компанії, що хочуть перейти на електронну податкову звітність.
Для отримання сертифіката відкритого ключа державний центр вимагає такий список документів.
Термін дії сертифікатів державного Центру сертифікації — 1 рік. Особисті ключі держцентр записує лише на носії клієнта (флешку, компакт-диск, знімний хард-диск тощо), і не більше одного ключа на одному носії, який би обсяг він не мав. Кількість ключів, необхідних для юросіб, дорівнює трьом (на підпис директора, бухгалтера і на мокру печатку фірми), для ФОП — двом (не потрібен ключ підпису бухгалтера). Комерційні центри сертифікації теж дотримуються цих трьох правил.
Записатися на реєстрацію представництва державного Центру можна за попереднім записом . Завантажити програмні комплекси від державного Центру сертифікації, які є засобом ЕЦП, конфігуратором електронного ключа і шифратором звітності.
Предметом проведення засідання «круглого столу» в Арбузинському відділенні Южноукраїнської ОДПІ стало обговорення його учасниками проблеми легалізації заробітної плати.
Відкриваючи зустріч, начальник Братського відділення Южноукраїнської ОДПІ Власенко Л.О. нагадала присутнім, що питання дотримання вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати постійно перебуває в зоні особливої уваги податкової інспекції. Головним напрямком роботи є виявлення, руйнування схем ухилення від оподаткування та запобігання отримання тіньових доходів. Фахівці податкової інспекції активно протидіють цьому загрозливому явищу для економіки держави, оскільки забезпечення соціальних гарантій для громадян - питання державної ваги.
Відзначила, що кожна зарплата - це окремо виконаний або не виконаний дохід до міського бюджету.
У ході зустрічі присутніх поінформували і про те, що про факти порушення роботодавцем трудового законодавства в частині оплати праці, використання праці нелегалів та виплати заробітної плати «в конвертах» і т.д. можна повідомити по тел.91408 або залишити інформацію в кабінеті № 4
На території району проходить проведення операції «Урожай-2013» Завдання «Урожаю-2013»: вивчення ринку оплати праці за всіма основними технологічними операціями; організація роботи з головами сільських рад та керівниками суб’єктів господарської діяльності сільськогосподарського виробництва щодо виплати реальної заробітної плати; легалізація заробітної плати, визначення реальних об'ємів збору сільськогосподарської продукції та шляхів її руху .обсяги зберігання, що дає можливість контролювати формування податкового кредиту сільгоспвиробниками підприємствам ; проведення інвентаризації земель, викриття незаконної діяльності підприємств та фізичних осіб – товаровиробників; скорочення до мінімуму податкового боргу таких товаровиробників; забезпечення сплати ними поточних нарахувань.
Мета операції «Урожай-2013» – соціальний захист сільських громадян, підвищення рівня та умов їхнього життя, утвердження у суспільстві поваги до людей важкої праці, а також динамічний розвиток аграрного сектору економіки району і підтримка приватного виробника сільськогосподарської продукції.
Про адміністрування єдиного соціального внеску
У зв’язку з набранням чинності законами України від 04 липня 2013 року № 404-VII від 04 липня 2013 року № 406-VII „ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи ” Міністерство доходів і зборів України та Пенсійний фонд України повідомляють, що відповідно до статті 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 „ Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ” та Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08 жовтня 2010 року № 22-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2010 року за № 1014/18309, строки подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску – не пізніше 20 вересня.
Застрахована особа сплачує єдиний внесок щомісяця в розмірі, установленому в договорі про добровільну участь, за кожний місяць до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується.
Сплата єдиного внеску за попередні періоди (у тому числі за періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню) здійснюється однією сумою протягом 10 днів з дати підписання Договору і за кожний місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.
Порядок сплати єдиного внеску: застрахована особа сплачує єдиний внесок в сумі не менше мінімального розміру страхового внеску за кожен місяць, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць залежно від виду страхування.
Єдиний внесок сплачується:
1. У сумі не менше мінімального страхового внеску та не більше за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та осіб, зазначених у абзацах третьому, четвертому та п'ятому частини першої статті 10 Закону.
2. Із сум доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи з фізичних осіб, та сум доходу, що розподіляється між членами сім'ї фізичних осіб підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, при цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, для фізичних осіб-підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або осіб, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями.
Про зміну показників, зазначених у підпункті 3.1 розділу 3 Договору, органи Пенсійного фонду повідомляють Застраховану особу в місячний строк з дати виникнення змін.
Застрахована особа, яка сплачує мінімальний страховий внесок, сплачує його у новому розмірі на підставі повідомлення, отриманого від Пенсійного фонду. Новий Договір у даному випадку не укладається В інших випадках до цього Договору вносяться зміни шляхом укладення додаткової угоди в письмовій формі.
Як підприємцю – платнику єдиного податку перейти
на загальну систему оподаткування
Перейти на загальну систему оподаткування фізична особа – підприємець платник єдиного податку може за умови відсутності непогашених податкових забов’язань чи податкового боргу з єдиного податку так/або інших податків і зборів , які сплачують платники єдиного податку.
Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до органів Міндоходів заявку.
З першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано таку заяву, підприємець вважатиме ця на загальній системі оподаткування.
Зауважимо, що фізична особа – підприємець може змінити систему оподаткування лише один раз протягом календарного року. Тобто суб’єкт підприємництва, який відмовився від спрощеної системи оподаткування у 2013 році, не зможе до кінця цього ж року знову стати платником єдиного податку.
Відмова від спрощеної системи оподаткування здійснюється в порядку, визначеного підпунктами 298.2.1-298.2.3 статті 298 ПКУ.
Інформація
для підприємців та юридичних осіб, які реалізують алкогольні вироби.
21.05.2013 року в приміщенні Арбузинського відділення ЮУ ОДПІ, відбулась зустріч керівника інспекції Чадова Олега Вікторовича з платниками податків юридичними особами та фізичними особами підприємцями, з приводу нових змін в оподаткуванні акцизним податком та збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
На зустрічі представники податкової нагадали, що згідно п.16 розділу XX Податкового Кодексу України тимчасово до 1 січня 2018 року встановлюється збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства суб’єктами підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.
Виробники алкогольних напоїв та пива є платниками збору лише за умови реалізації ними цієї продукції в роздрібній торгівлі безпосередньо споживачам. У разі реалізації алкогольних напоїв та пива за договорами комісії (консигнації) платниками збору є суб’єкти підприємницької діяльності (крім виробників-комітентів у разі здійснення ними оптової торгівлі алкогольних напоїв та пива), які отримують на свій рахунок кошти або інші види компенсації за продаж цієї продукції.
Об’єктом оподаткування збором є виручка – товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі ат мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.
Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.
Збір сплачується на спеціальний рахунок центрального органу виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Головним розпорядником цих коштів є центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства. Суми збору розподіляються та використовується таким чином: вісімдесят п’ять відсотків – на розвиток хмелярства.
Наступне питання зустрічі було обговорення ситуації на ринку алкоголю. За словами фахівців інспекції, на державному рівні вживаються заходи щодо удосконалення механізмів контролю, які б запобігали виробництву та реалізації нелегальної продукції. Один з них – встановлення мінімальних цін.
Ще 30.10.2008 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №957, якою встановлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв. Згодом, 07.11.2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1017, якою внесено зміни до розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв. Вона набрала чинності з 25.11.2012 року.
Постановою встановлений розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, що застосовувалися по 28.02.2013 року та з 01 березня 2013 року. Так, з 1 березня цього року застосовуються наступні оптово-відпускні і роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби:
Опис товару |
Мінімальна ціна за 1пляшку місткістю 0,5 літра, міцністю 40%, гривень |
|
оптово-відпускна |
роздрібна |
|
Горілка та лікеро-горілчані вироби |
20,32 |
30,10 |
Інші зброджені напої, суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями. |
22,12 |
32,76 |
Запровадження мінімальних цін на деякі види алкогольних напоїв - це дієвий інструмент легалізації ринку. Даний механізм ускладнює збут нелегальної продукції, за яку не сплачено податків. Тобто, запровадження мінімальних цін має на меті витіснити з ринку алкоголю горілчану продукцію, яка реалізовується за економічно-необгрунтованими цінами. Це дає змогу створити принципово інший правовий простір для легальної діяльності суб’єктів господарювання у сфері виробництва та обігу алкоголю, забезпечити захист сумлінних платників податків, а також попередити виробництво фальсифікованих алкогольних напоїв.
Враховуючи те, що нові мінімальні ціни поширюються на весь асортимент міцних напоїв (також і тих, які були закуплені до її збільшення), розрахунки повинні бути проведені для кожного виду алкоголю відповідно до встановлених кодів УКТЗЕД.
Відповідно до ч.2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», за торгівлю алкоголем, за цінами, нижчими за мінімальні суб’єкту господарювання буде нараховано штраф у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних цін, але не менше 5 тис. грн. На посадову особу за статтею 1652 Кодексу України про адміністративні правопорушення буде накладено штраф у розмірі від 85 до 170 грн. (5-10 НМДГ).
Упродовж січня-березня 2013 року фахівці Держфінінспекції у Миколаївській області забезпечили відшкодування втрат державних ресурсів на суму 8,9 млн. грн. Зокрема, до бюджетів, бюджетних установ, підприємств та організацій додатково надійшло фінансів на суму 3 млн. грн, відшкодовано незаконних, нецільових витрат та недостач на суму 1,5 млн. грн.
За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ, організацій прийняли 44 управлінські рішення.
За матеріалами ревізій правоохоронні органи розпочали 28 досудових розслідувань.
За вчинені фінансові порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 119 посадових осіб, 81 – до дисциплінарної та матеріальної, 1 особу звільнено із займаної посади.
Прес-служба Державної фінансової інспекції в Миколаївській області
З метою захисту конституційних прав громадян, надання в межах компетенції, визначеної чинним законодавством України, інформаційно-консультативних послуг громадськості з питань здійснення державного фінансового контролю щодня, крім вихідних та святкових днів, діє «Телефон довіри» в Первомайській об’єднаній державній фінансовій інспекції – 5-40-79, Державній фінансовій інспекції Миколаївській області – (0)512 37-61-43 і в Державній фінансовій інспекції України – (044) 417-61-66; 417-82-22; 463-62-34.
За вищенаведеними телефонами громадяни можуть повідомити про порушення законодавства на підконтрольних установах, а також повідомити про неправомірні дії посадових осіб Державну фінансову інспекцію України при здійсненні ними своїх повноважень.
Додатково нагадуємо про те, що особистий прийом громадян проводиться :
- Заступник начальника Первомайської ОДФІ Михайленко Ганна Олександрівна - І, ІІІ четвер місяця з 09.00 до 13.00;
- керівництвом інспекції за наступним графіком:
- начальник ДФІ в Миколаївській області Скіб’як Андрій Юліанович - І четвер місяця з 9-00 до 13-00 (номер телефону приймальні 37-62-65),
- перший заступник начальника ДФІ в Миколаївській області Войченко Анатолій Іванович -ІІ та ІУ четвер місяця з 9-00 до 13-00 (номер телефону приймальні 37-62-65 )
- заступник начальника ДФІ в Миколаївській області Кривда Олександра Василівна - ІІІ четвер, І вівторок з 9-00 до 13-00 (номер телефону приймальні 37-62-65);
- керівництвом державної фінансової інспекції України:
- голова ДФІ Андрєєв Петро Петрович – понеділок з 9.00 до 13.00, з 13.45 до 18.00,
- перший заступник Голови ДФІ Костюшко Віктор Васильович – вівторок з 9.00 до 13.00, з 13.45 до 18.00
Процес реформування вітчизняного антикорупційного законодавства та прийняття Законів України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» та інші, зробили реально можливим контроль за діями державних службовців, доведення їх провини, врешті, попередження можливих корупційних зловживань.
Це стосується посадових осіб дочірнього підприємства КП «Миколаївкомунтранс» «Абонентська служба «Корабельний», Миколаївського обласного шкірно-венерологічного диспансера, департамента житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради, Ковальської сільської ради та Комсомольської сільської ради Миколаївського району, Матіясівської сільської ради Березанського району, які здійснили різні корупційні порушення та отримали зайві кошти у вигляді відпускних, надбавок, премій, матеріальної допомоги на оздоровлення, сприяли здійсненню господарської діяльності суб’єктів та завдали збитків бюджету.
Внаслідок отримання неправомірної вигоди, на трьох посадових осіб складено протоколи про адміністративні корупційні правопорушення та накладено штрафи, справи решти посадовців перебувають в стадії судових розглядів.
У червні минулого року миколаївські фінінспектори розкрили чи не наймасштабніше розкрадання у сфері охорони здоров'я. Так, в Миколаївському обласному шкірно-венерологічному диспансері посадові особи протягом майже шести років привласнювали собі кошти, призначені на оплату преміальних, лікарняних і надбавок для медичних працівників, а також кошти, які необхідно було перераховувати у всілякі державні фонди - соціального страхування, пенсійний фонд інші. Відтак було вкрадено понад чотири з половиною мільйонів гривень! На даний час прокуратурою порушено кримінальні справи, ведеться досудове слідство. На жаль, нова адміністрація медичного закладу не зробила належних висновків і теж порушила закон, поплатившись за це штрафом.
Порушення з ознаками корупції також виявлені при проведенні ревізії Миколаївської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру». Начальники районних підрозділів підприємства займалися підприємницькою діяльністю попри те, що даній категорії осіб законом заборонено працювати за сумісництвом.
Зазначені справи – це лише невелика частина системної роботи працівників Держфінінспекції в Миколаївській області у боротьбі з корупціонерами.
Посилення вимог антикорупційного законодавства та збільшення ризику покарання за корупційні дії стали вагомим чинником посилення відповідальності працівників й самої Держфінінспекції під час здійснення контрольно-ревізійної діяльності.
Для недопущення корупційних проявів серед працівників відомства та керуючись принципом, що будь яке очищення і вдосконалення необхідно починати насамперед із себе, керівництво Держфінінспекції в Миколаївській області звертається до керівників підконтрольних підприємств, установ та організацій, пересічних громадян з проханням невідкладно інформувати про факти можливих корупційних зловживань за телефоном довіри – 37 61 43.
Ярослав Хом’як,
головний спеціаліст-юрист з питань запобігання та протидії корупції Держфінінспекції в Миколаївській області
З метою захисту конституційних прав громадян, надання в межах компетенції, визначеної чинним законодавством України, інформаційно-консультативних послуг громадськості з питань здійснення державного фінансового контролю щодня, крім вихідних та святкових днів, діє «Телефон довіри» в Первомайській об’єднаній державній фінансовій інспекції – 5-40-79, Державній фінансовій інспекції Миколаївській області – (0)512 37-61-43 і в Державній фінансовій інспекції України – (044) 417-61-66; 417-82-22; 463-62-34.
За вищенаведеними телефонами громадяни можуть повідомити про порушення законодавства на підконтрольних установах, а також повідомити про неправомірні дії посадових осіб Державну фінансову інспекцію України при здійсненні ними своїх повноважень.
Додатково нагадуємо про те, що особистий прийом громадян проводиться :
- начальник Первомайської ОДФІ Урсул Володимир Володимирович - ІІ, ІV четвер місяця з 11.00 до 13.00;
- керівництвом інспекції за наступним графіком:
- начальник ДФІ в Миколаївській області Скіб’як Андрій Юліанович - І четвер місяця з 9-00 до 13-00 (номер телефону приймальні 37-62-65),
- перший заступник начальника ДФІ в Миколаївській області Войченко Анатолій Іванович - ІІ та ІУ четвер місяця з 9-00 до 13-00 ( номер телефону приймальні 37-62-65 ) ,
- заступник начальника ДФІ в Миколаївській області Кривда Олександра Василівна - ІІІ четвер, І вівторок з 9-00 до 13-00 (номер телефону приймальні 37-62-65);
- керівництвом державної фінансової інспекції України:
- голова ДФІ Андрєєв Петро Петрович – понеділок з 9.00 до 13.00, з 13.45 до 18.00,
- перший заступник Голови ДФІ Костюшко Віктор Васильович – вівторок з 9.00 до 13.00, з 13.45 до 18.00,
21.05.2013 року в приміщенні Арбузинського відділення ЮУ ОДПІ, відбулась зустріч керівника інспекції Чадова Олега Вікторовича з платниками податків юридичними особами та фізичними особами підприємцями, з приводу нових змін в оподаткуванні акцизним податком та збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
На зустрічі представники податкової нагадали, що згідно п.16 розділу XX Податкового Кодексу України тимчасово до 1 січня 2018 року встановлюється збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства суб’єктами підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпороядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.
Виробники алкогольних напоїв та пива є платниками збору лише за умови реалізації ними цієї продукції в роздрібній торгівлі безпосередньо споживачам. У разі реалізації алкогольних напоїв та пива за договорами комісії (консигнації) платниками збору є суб’єкти підприємницької діяльності (крім виробників-комітентів у разі здійснення ними оптової торгівлі алкогольних напоїв та пива), які отримують на свій рахунок кошти або інші види компенсації за продаж цієї продукції.
Об’єктом оподаткування збором є виручка – товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі ат мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.
Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.
Збір сплачується на спеціальний рахунок центрального органу виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Головним розпорядником цих коштів є центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства. Суми збору розподіляються та використовується таким чином: вісімдесят п’ять відсотків – на розвиток хмелярства.
Наступне питанняе зустрічі було обговоренняо ситуації на ринку алкоголю. За словами фахівців інспекції, на державному рівні вживаються заходи щодо удосконалення механізмів контролю, які б запобігали виробництву та реалізації нелегальної продукції. Один з них – встановлення мінімальних цін.
Ще 30.10.2008 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №957, якою встановлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв. Згодом, 07.11.2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1017, якою внесено зміни до розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв. Вона набрала чинності з 25.11.2012 року.
Постановою встановлений розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, що застосовувалися по 28.02.2013 року та з 01 березня 2013 року. Так, з 1 березня цього року застосовуються наступні оптово-відпускні і роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби:
Опис товару |
Мінімальна ціна за 1пляшку місткістю 0,5 літра, міцністю 40%, гривень |
|
оптово-відпускна |
роздрібна |
|
Горілка та лікеро-горілчані вироби |
20,32 |
30,10 |
Інші зброджені напої, суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями |
22,12 |
32,76 |
Запровадження мінімальних цін на деякі види алкогольних напоїв - це дієвий інструмент легалізації ринку. Даний механізм ускладнює збут нелегальної продукції, за яку не сплачено податків. Тобто, запровадження мінімальних цін має на меті витіснити з ринку алкоголю горілчану продукцію, яка реалізовується за економічно-необгрунтованими цінами. Це дає змогу створити принципово інший правовий простір для легальної діяльності суб’єктів господарювання у сфері виробництва та обігу алкоголю, забезпечити захист сумлінних платників податків, а також попередити виробництво фальсифікованих алкогольних напоїв.
Враховуючи те, що нові мінімальні ціни поширюються на весь асортимент міцних напоїв (також і тих, які були закуплені до її збільшення), розрахунки повинні бути проведені для кожного виду алкоголю відповідно до встановлених кодів УКТЗЕД.
Відповідно до ч.2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», за торгівлю алкоголем, за цінами, нижчими за мінімальні суб’єкту господарювання буде нараховано штраф у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних цін, але не менше 5 тис. грн. На посадову особу за статтею 1652 Кодексу України про адміністративні правопорушення буде накладено штраф у розмірі від 85 до 170 грн. (5-10 НМДГ).
Про запобігання детінізації заробітних плат.
27.11.2012 року в приміщенні Арбузинського відділення Южноукраїнської ОДПІ відбулась зустріч заступника начальника, начальника Арбузинського відділення Галини Іванівни Скороходової з підприємцями та керівниками підприємств, для запобігання існування та проявів детінізації заробітних плат. Галина Іванівна нагадала, виплата заробітної плати «в конвертах» і як наслідок, несплати податку на доходи фізичних осіб, роботодавець позбавляє працівника права скористатись податковим кредитом, який гарантується державою, отримувати соціальні гарантії від держави, лишає можливості отримати відповідну пенсію у майбутньому.
Особливу увагу заступник начальника Арбузинського відділення звернула до запровадження Державною податковою службою сервісу «Пульс податкової», який дозволяє громадянам разом із податківцями остаточно подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами.
«Пульс податкової»- це гаряча телефонна лінія, що працює за принципом, коли податківці не тільки приймають звернення, але й потім повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи. Працює лінія цілодобово: з 8-30 до 19-30 інформацію про неправомірні дії приймають оператори, у неробочий час - інтерактивний автовідповідач. Номер «Пульсу податкової»: (044-284-00-07)
На порядку денному виконання планових показників
Аграрний сектор - локомотив української економіки і тому в Арбузинському районі найбільш вагомі надходження до бюджету забезпечують сільгоспвиробники. Тому на цьому тижні виконуючий обов'язки начальника Южноукраїнської ОДПІ Валерій Михайлович Посторонко, приділив увагу саме таким підприємствам та провів зустрічі з ними.
Ним зазначено було, що за 9 місяців 2012 року Арбузинським відділенням Южноукраїнської ОДПІ мобілізовано до зведеного бюджету 21539,6 тис. грн., що на 2464,5 тис. грн.. більш ніж в аналогічному періоді минулого року. Найбільш вагомими податками, які забезпечують виконання напружених планів є податок з доходів фізичних осіб, податок на додану вартість та земельний податок. Тому особливу увагу Валерій Михайлович звернув на легалізацію праці, і наголосив що легалізація трудових ресурсів є одним із пріоритетних напрямків діяльності державної податкової служби України. Виведені з тіні заробітні плати - це сплачені податки і соціальний захист незахищених верств населення. Робітники, які погоджуються на виплату зарплат у «конвертах», самі позбавляють себе соціального захисту, адже не мають «лікарняних», час, відпрацьований без оформлення трудових відносин, не включається і при обчисленні пенсій». Не менш важливим питанням зустрічі було обговорення рівня повноти сплати земельного податку в Арбузинському районі. В ході спілкування з представниками аграрного бізнесу Валерій Михайлович звернув увагу, що існують випадки коли фізичні та юридичні особи укладають з власниками земельних паїв усні договори оренди землі, або про спільну діяльність, без відповідної державної реєстрації. Це дозволяє їм декларувати відсутність господарської діяльності та земельних ділянок. При цьому отримують значні обсяги сільськогосподарської продукції, використовують найману робочу силу, без укладання трудових договорів. Наслідком зазначених схем є виплата заробітної плати «в конвертах» без нарахування та перерахування відповідних податків до бюджету, а сільгосппродукція реалізується за готівковий рахунок суб'єктам, які знаходяться на спеціальному режимі оподаткування і звільнені від сплати податків, а саме ПДВ та податку на прибуток.
В ході проведення заходу було зазначено, що цього року наповнення державної казни відбувається в умовах складних та важливих змін всієї податкової системи. Успішне перетворення з фіскального органу на сервісну службу сприяє встановленню клімату довіри та партнерства між державою і бізнесом. Керівник Южноукраїнської податкової інспекції звернув увагу на те, що кожне підприємство міста приймає важливу участь у виконанні поставлених завдань держави по наповненню бюджету та подякував за порозуміння та співпрацю. Зазначив, що вчасно проінформована податкова служба очікуваними нарахуваннями та стовідсоткова сплата податкових зобов'язань забезпечують стабільність та доброту у державі.
До уваги суб'єктів підприємницької діяльності КЛАСИФІКАЦІЯ ВИДІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Формат: DOC | Добавлен: 23/08/2020 17:03:19 |
1367Kb скачать |